انتقاد رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی از تبعیض دوگانه برای کولبران مرزنشین

نماینده مردم نهبندان و سربیشه درمجلس بااشاره به شرایط بازارچه دوکوهانه درخراسان جنوبی و میلک درسیستان و بلوچستان گفت:این قابل قبول نیست که درهمسایگی ما امکان کولبری برای مرزنشین فراهم است وطرح رزاق هم اجرا می شود اماازآن محروم هستیم.

به گزارش ” پیام خاوران”  مصطفی نخعی امروز درجمع مردم بندان دغال نهبندان با تبریک هفته بسیج، تمام مردمان این منطقه را بسیجیانی خواند که با روحیه بسیجی، در کنار نیروهای مرزبانی به پاسداری از مرزهای کشور مشغولند.

وی اقدامات دولت را در ماندگاری جمعیت و حفظ امنیت مرز مؤثر خواند و تصریح کرد: زحمات زیادی کشیده شده و اتفاقات خوبی در مسایل زیربنایی، آب، برق، گاز، جاده و ارتباطات رقم خورده که قابل تحسین است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی  بیان کرد: یکی از پروژه های بسیار مهم شهرستان، جاده بین نهبندان، زاهدان است که با پیگیری های صورت گرفته، شتاب گرفت.

وی  مشکل اصلی مردم منطقه را معیشت و بیکاری عنوان کرد و گفت: خشکسالی های ۲۰ ساله برای مردم تبعات فراوانی به همراه داشته است.

نخعی با بیان اینکه کشاورزی و دامداری، پایه و اساس معیشت مردم این منطقه است، اظهار داشت: از دغدغه‌های جدی عشایر و دامداران منطقه، تأمین نهاده و قیمت پایین دام است که با عملیاتی شدن وعده وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر خرید تضمینی دام، بخشی از آن رفع خواهد شد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تقویت تعاونی‌های عشایری را در کمک به عشایر و رفع مشکلات مؤثر خواند.

وی  تعطیلی بازارچه دوکوهانه را از دیگر مشکلات برشمرد و با تأکید بر پیگیری های استاندار برای رونق دوباره آن، خاطر نشان کرد: کارهای خوبی انجام شد اما تغییرات سیاسی و مسایل افغانستان، کار را دوباره گره زد.

نخعی به مقایسه شرایط بازارچه دوکوهانه در خراسان جنوبی و میلک در سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: این قابل قبول نیست که در همسایگی ما امکان کول بری برای مرزنشین فراهم است و طرح رزاق هم اجرا می شود اما ما از آن محروم هستیم.

بیشتر بخوانید   همایش ملی راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی  ضمن با قدردانی از اقدامات انجام شده، خواستار پیگیری بیشتر برای دایر شدن طرح پرداخت عایدات سوخت مرزنشینی شد.

وی موضوع تعطیلی معدن حاجات را مطرح کرد و با اشاره به وعده معطل مانده شستا مبنی بر احداث کارخانه ای جایگزین، اظهار امیدواری نمود؛ با پیگیری های استاندار در شستا، این مهم هر چه زودتر محقق گردد.

نخعی به پاره ای از مشکلات منطقه اشاره کرد و گفت: مردم این منطقه، حمایت دولت را در بحث تسهیلات ویژه خواستارند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی بیان کرد: اصلاح آبنماهای جاده دغال، اصلاح پل طبسین، توجه به مسکن محرومین، فعال شدن مقطع متوسطه، احداث ایستگاه آتش نشانی از مهمترین دغدغه های مردم است.

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها