پیشرفت برمدار اعتماد مردم و صداقت|سپهر خلجی

دور دوم سفرهای استانی دولت از استان خراسان جنوبی آغاز شد. در دور اول، دولت در یک برنامه فشرده ظرف یک سال به کل استان‌ها سفر کرد تا در کمترین زمان ممکن یک دور وضعیت کل کشور را از نزدیک مرور و برای توسعه و رفع مشکلات تصمیم‌گیری کند

به گزارش ” پیام خاوران ”  سفرهای فشرده رئیس ‌جمهور که گاهی هر هفته به یک مقصد انجام می‌شد، با وجود دشواری‌های شرایط کرونایی در ماه‌های اول متوقف نشد و رئیس ‌جمهور در هر سفر تأکید می‌کرد که از دیدار مردم و ارتباط گرفتن با آنها انرژی مضاعف می‌گیرد.

این سفرها در درجه اول تصویری واقعی از فرصت‌ها و چالش‌ها مقابل چشم دولت گذاشت.

به علاوه در شرایطی که تعمیق گسل دولت- ملت در دو سه سال آخر دولت قبل موجب کاهش سرمایه اجتماعی شده بود، دولت مردمی تلاش کرد با حضور مستقیم در میدان و ارتباط بی‌واسطه با مردم، به احساس بی‌دولتی خاتمه دهد و مرحله اول ابرپروژه خود یعنی احیای امید و اعتماد را از این طریق پیش ببرد، اما مرحله دوم پروژه احیای امید، مسأله کلیدی «عمل به وعده‌ها» به مثابه یک شمشیر دو لبه بود.

در این مرحله، مخالفان و رقبا تلاش کردند با متهم کردن دولت به کار نمایشی القا کنند که وعده‌ها غیر عملی هستند و سفرها آورده مشخصی برای مردم نخواهد داشت.

در نقطه مقابل این موج ضد امید، تأکیدهای پیاپی رئیس ‌جمهور بر پایبندی به همه تعهدات خود به ملت در قالب کلیدواژه «دولت صادق‌الوعد» هویت‌یابی کرد. دولت در جریان سفرهای استانی وعده‌های مشخص و قابل اندازه‌گیری به مردم داده و اکنون پس از ۱۶ ماه، کارنامه خدمت خود را در معرض قضاوت مردم گذاشته است.

مردمی که یک سال و اندی پیش دولت را همراه با وعده‌ها و تعهداتش در استان خود دیده بودند، امروز با آغاز دور جدید سفرها که دستور کار اصلی آن پیگیری مصوبات است، احساس می‌کنند برخلاف وسوسه‌های امیدستیزان، حرف و عمل رئیس‌ جمهور که می‌گوید «با مردم صادق خود، صادق هستیم» همخوان و صادقانه است.

بیشتر بخوانید   نیاز ساخت و سازها به پیوست فرهنگی

استقبال شگفت‌انگیز مردم بیرجند و نهبندان از رئیس‌جمهوری که خود را طلبه خدمتگزار می‌خواند، در واقع پاسداشت احترام دولت به اعتماد مردم است.

مردم اعتماد کردند و دولت اعتماد آنها را با عمل به وعده‌ها پاسخ داد. پروژه‌های مهمی که رئیس ‌جمهور و وزرای دولت در این دو روز افتتاح کردند و پروژه‌های مهم افتتاح شده در دو سه ماه گذشته (حل مشکل آب اهواز، همدان و سنندج، بهره‌برداری از شش نیروگاه برق با ظرفیت هزار مگاوات…) در واقع تکمیل مرحله دوم پروژه احیای امید است، اما حضور و استقبال باشکوه مردم شهرها و روستاهای خراسان جنوبی، علاوه بر پیام اعتماد به نظام، یک پیام مهم نیز برای ایران‌ستیزان داشت؛ جریان ویرانی‌طلب که در دو سه ماه گذشته همه توان سیاسی و تبلیغاتی خود را بسیج کرد تا بگوید مردم از نظام اسلامی رویگردان شده و جریان کار و زندگی و پیشرفت در ایران مختل شده است، بعد از ضربه‌هایی که در راهپیمایی ۱۳ آبان و تشییع شهدای اغتشاشات و حملات تروریستی و مراسم‌های با شکوه روز دانشجو (بویژه دانشگاه تهران) خورده بود، ضربه کاری دیگری نیز در جریان این سفر دریافت کرد و مجدداً این پیام به همه ناظران مخابره شد که تصویر واقعی از مردم آن چیزی نیست که شبکه‌های تجزیه‌طلب سعودی و لندنی و ربات‌ها و فیک‌های توئیتری برای بازنمایی آن دست و پا می‌زنند.

مردم واقعی، مردمی هستند که عاشق کشورشان و آرزومند زندگی و نشاط و امید هستند و فرق خادم و خائن را خوب می‌دانند. البته اعتماد مردم به این معنی نیست که در زندگی خود مشکلی احساس نمی‌کنند بلکه این اعتماد بزرگ‌ترین سرمایه دولت برای حل، پیشرفت و فائق آمدن بر موانع است. این سرمایه،  بزرگ‌ترین مانع در مقابل دشمنان ایران است.

بیشتر بخوانید   در فقدان مردی بزرگ از تبار رسانه خراسان جنوبی / زینت رسانه |محمود بستانی

*رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت 

منبع : روزنامه ایران

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها