مرزبانان خراسان جنوبی در دمای منفی ۲۰ درجه با چشم بیدار از مرزشرق کشور حراست کردند/ استقرار مرزبانان در ۲۰۰ نقطه مرزی

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی با بیان اینکه در راستای تامین امنیت در ۲۰۰ نقطه مرزی با کشور افغانستان در حال حراست از مرزها هستیم گفت: شب گذشته دمای هوابه منفی ۲۰ درجه رسید و در اوج سرما، مرزبانان با چشم بیدار از مرزهای شرقی حراست کردند.

به گزارش “ پیام خاوران” ، سردار سرتیپ ۲ حسین دهکی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیرجند با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن اظهار داشت: اگر ما به سیره و روش زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) توجه و عمل کنیم خیلی از مشکلات جامعه حل خواهد شد و بدون تاسی از آن حضرت کسی نخواهد توانست ار مرزهای دینی، اعتقادی، اخلاقی و معرفتی جامعه دفاع و حراست کند.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی مرزهای استان با سرعت ادامه دارد گفت:امروز مرزهای استان علاوه بر نیروی انسانی با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اُپتیکی در حال حراست لحظه‌ای است.

فرمانده مرزبانی استان خراسان جنوبی با ابراز امیدواری از اینکه بتوانیم نیروی انسانی را کمتر و با استفاده از وسایل الکترونیکی و اپتیکی از جمله پهپاد، ریز پرنده و سایر امکانات را افزایش دهیم بیان کرد: در چند سال اخیر مرزهای خراسان جنوبی به دوربین‌های الکترونیکی، اپتیکی و پهپادی ساخت داخل مجهز شده‌ است و این روند ادامه دارد.

وی با اشاره اینکه اگر امنیت جامعه خدشه‌دار شود، فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی انجام نخواهد شد تصریثح کرد: از مردم استان می‌خواهیم که فرزندان خود را برای خدمت به مرزبانی به مرکز گزینش این فرماندهی بفرستند تا با نیروی انسانی ارزشی و متدین از حدود مرزهای جمهوری اسلامی ایران به نحو احسن دفاع و حراست کنیم.

سردار سرتیپ دهکی گفت: مردم بدانند که فرزندان شما در مرزهای استان برای تامین امنیت خارج از تعهد سازمانی در حال ایثار هستند.

وی با اشاره به وجود هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز مشترک جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها عنوان کرد: از این مقدار ۳۸۰ کیلومتر در خراسان جنوبی واقع شده که مرزبانان ما با استقرار در ۲۰۰ نقطه مرزی سختی‌ها را به جان می‌خرند تا شما مردم در آرامش زندگی کنید.

بیشتر بخوانید   پرداخت 70 درصد مطالبات پزشکان طرف قرارداد بیمه سلامت در خراسان جنوبی

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی مرزبانی را کار بسیار سخت پلیسی دانست و تصریح کرد: با هماهنگی با روابط عمومی مرزبانی همه مردم، دانش‌آموزان، دانشجویان و مسئولان می‌توانند ار مرزهای استان دیدن کنند و با سختی کار آشنا شوند که با این اقدام همیشه شکرگزار نعمت امنیت خواهند بود.

وی اظهارکرد: به فرموده مقام معظم رهبری اگر مسئولان به سراغ مرزها و مرزنشینان نرود، مرزها به سراغ آنها خواهند آمد، پس رسیدگی به مشکلات مرزنشینان بر ما مرزبانان واجب است اما همه مسئولان استان در این خصوص وظیفه دارند.

وی با بیان اینکه در نوار مرزی خراسان جنوبی و چهار شهرستان بیش از ۶۰ روستا وجود دارد افزود: رسیدگی به مشکلات مرزنشینان از مهمترین وظایف مسئولان است و در حال حاضر مهمترین مشکل روستاهای مرزی استان، کم آبی است.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی بیان کرد: باید این مشکل در اسرع وقت حل شود و نگذاریم که مرزهای خراسان جنوبی تخلیه شود.

وی با اشاره به وحدت و همدلی بین مسوولان خراسان جنوبی گفت: در چند سال گذشته بیش از هشت میلیارد تومان انوع کمک‌های معیشتی، فرهنگی و عمرانی با همراهی فرمانده قبلی مرزبانی و کارکنان مرزبانی خراسان جنوبی برای مرزنشینان استان رقم خورده است.

سردار دهکی مرکز آموزش مرزبانی محمد رسول الله (ص) و مرکز آموزش نظامی ۰۴ بیرجند را پشتوانه بسیار قوی نظامی در خراسان جنوبی دانست و افزود: : افرادی که می‌خواهند به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه جهاد تبیین عمل کنند این جوانان به عنوان نیروی انسانی پرشور، نشاط و بسیار قوی را دریابند.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی گفت: متولیان در استان جوانان در مراکز آموزشی را درخصوص جهاد تبیین دریابند و درباره مسائل روز با آنها صحبت کنند چرا که در این شرایط کنونی که اکثر افراد در فضای مجازی سیر می‌کنند این جوانان نیاز به گفت و گو دارند.

بیشتر بخوانید   اقلام ترانزیتی از مرز ماهیرود افزایش یافت

وی با اشاره اقدامات خوب در مرکز آموزش مرزبانی این استان به خصوص در زمینه تکریم سربازان گفت: امروز زیست، خوراک، پوشاک، محل استراحت، کلاس‌های آموزشی و آسایشگاه با کمک سربازان و صرف هزینه میلیاردی بهسازی می‌شود تا زمانی که ما به یک مرکز آموزش ایده‌آل برسیم.

وی بیان کرد: مرزبانی در خط مقدم مرز و پشت سر آن و در فاصله نزدیک ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر است و در حراست از مرزها همراهی و مشارکت دارد، قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ ارتش پشتیبان خوبی برای مرزبانی است و همه رزمایش‌ها، آموزش‌ها و سایر اقدامات با همراهی و مشارکت با ارتش در نوار مرز انجام می‌شود.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی با بیان اینکه نیروهای خدوم مرزبانی خراسان جنوبی در راستای تامین امنیت در ۲۰۰ نقطه مرزی با کشور افغانستان در حال حراست از مرزها هستند افزود: شب گذشته دمای هوا در خراسان جنوبی به منفی ۲۰ درجه رسید و در اوج سرما، مرزبانان با چشم بیدار در حال حراست و پایش مرزها هستند.

انتهای پیام//

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها