هشدار نماینده قاین به استاندار خراسان رضوی و وزیر نفت

نماینده قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: این هشدار را می‌دهم که وزیر نفت و استاندار خراسان رضوی باید در این برهه زمانی توجه ویژه‌ای داشته باشند و صرفه جویی گاز انجام شود تا ما افت فشار را در استان خراسان جنوبی و حتی تربت جام نداشته باشیم.

به گزارش  “پیام خاوران” سلمان اسحاقی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره صرفه جویی در مصرف گاز اظهار داشت: از ابتدای دولت سیزدهم اقدامات خوبی برای تامین گاز انجام شده است.

وی افزود: یکی از دغدغه های ما در دولت قبل که متاسفانه در دولت قبل و دولت‌های قبل‌تر به آن بی توجهی شد، بحث ذخیره سازی گاز بود اما با پیگیری‌هایی که از ابتدای دولت سیزدهم داشتیم بحث ذخیره سازی گاز در اولویت ما قرار گرفت و عملیات اجرایی فاز دوم گاز شورجه را در استان خراسان رضوی شاهد بودیم.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چند وقت قبل بحث سرویس دهی خطوط گاز را داشتیم و ۲۱ محل برای اینکه افت فشار را جبران کند در طول مسیر با تدبیر وزیر نفت و برای اینکه در خراسان جنوبی افت فشار را نداشته باشیم ایجاد شد.

اسحاقی به واردات صادرات یا به عبارتی واردات گاز از ترکمنستان که پنج میلی متر مکعب است اشاره و عنوان کرد: واقعا بحرانی است که استانی مانند خراسان جنوبی هر ساله زمستان سختی را تجربه میکند اما امسال که شاهد زمستان سخت در تمام کشور بودیم این سختی برای خراسان جنوبی سخت تر شد.

وی اظهار کرد: هر ساله ما در فصل زمستان چهار تا پنج ماه شاهد تعطیلی صنایع و کارخانجات سیمان، فولاد و معادن بودیم.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: ما امروز در کنار مطالبه‌ای که از دولت سیزدهم در زمینه تثبیت و ذخیره سازی گاز و بعد از آن برون رفت از انتهای خط خراسان جنوبی داریم، می‌خواهم به وزارت نفت هشدار بدهم.

بیشتر بخوانید   امنیت کشور حاصل خون شهدا است

اسحاقی با بیان اینکه در هفته جاری با سرمای شدیدی مواجه خواهیم شد، تاکید کرد: ما نگران این هستیم که افت فشار گاز را در خراسان جنوبی شاهد باشیم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه اقدامات خوبی شده و امیدواریم به هیچ وجه این اتفاق نامبارک نیفتد اما میخواهم به استاندار و مدیرکل شرکت گاز خراسان رضوی و در کلان به وزارت نفت هشدار بدهم که اگر محدودیت‌های صرفه جویی و قطعی گاز برای شهرک‌های صنعتی، واحدها و مجتمع‌های تجاری در مشهد اعمال نشود قطعا استان خراسان جنوبی متضرر خواهد شد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: من هشدار می‌دهم که با بررسی میدانی که ما در کلان شهر مشهد در حال انجام هستیم اگر بخواهند مجتمع‌های بزرگ تجاری، هتل‌ها و شهرک های صنعتی همراه مردم نشوند و استاندار خراسان رضوی نسبت به این موضوع چشم پوشی کند و ما به دلیل عدم توجه این موارد در مشهد، در خراسان جنوبی با مشکل مواجه شویم کما اینکه در شهر بزرگ تربت جامِ استان خراسان رضوی هم با مشکل مواجه شدیم قطعا از طریق کمیسیون اصل ۹۰ اقدامات لازم در زمینه استاندار خراسان رضوی و وزرای نفت و کشور اعمال خواهد شد.

اسحاقی بیان کرد: من این هشدار را می‌دهم که وزیر نفت و استاندار خراسان رضوی باید در این برهه زمانی توجه ویژه‌ای داشته باشند و نسبت به محدودیت‌هایی که در بحث گاز است در زمینه هتل‌ها، شهرک‌های صنعتی، مجتمع‌های تجاری، صنایع و معادن مشهد صرفه جویی گاز انجام شود تا ما افت فشار را در استان خراسان جنوبی و حتی تربت جام نداشته باشیم.

بیشتر بخوانید   ۹۴۰ طرح اشتغالزایی کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی اجرایی شد

وی تاکید کرد: در غیر این صورت قطعا از بازوی قدرتمند نظارتی مجلس یعنی سوال و استیضاح وزرای نفت و کشور به دلیل عدم توجه استاندار خراسان رضوی به این موضوع پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/۱۰۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها