طرح انتقال آب به محلات عشایری ملک چاهرویی و قله ریگ نهبندان اعتبارگرفت

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: طرح بزرگ انتقال آب به محلات عشایری ملک چاهرویی و قله ریگ شهرستان نهبندان اعتبار گرفت.

به گزارش ” پیام خاوران” ، مصطفی نخعی ظهر امروز در بازدید از بازار نهبندان ودر جمع مردم این شهراظهار داشت: مرحله طراحی و مطالعه طرح بزرگ انتقال آب به دو محله عشایری نهبندان تأمین اعتبار شد.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: این طرح یکی از بزرگترین طرح‌های انتقال آب عشایری کشور است که در سفر پارسال رئیس سازمان عشایر به منطقه، به عنوان یکی از طرح‌های ملی این سازمان به تصویب رسید که به دلیل کمبود اعتبار اقدام مشخصی تاکنون صورت نگرفته است.

نخعی بیان کرد: بعد از ماه‌ها پیگیری، اعتبار مرحله طراحی و مطالعه تأمین و به اداره کل عشایر استان واریز شده و برابر وعده‌های داده شده مسئولان سازمان عشایر کشور، عملیات اجرایی آن نیز حداکثر تا دو ماه آینده آغاز می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با ضمن قدردانی از زحمات و پیگیری‌های رئیس سازمان امور عشایر کشور از مسئولان استانی خواست با درک اهمیت این طرح، مجدانه پیگیر اجرای هرچه سریعتر آن باشند.

اخذ مجوز تاسیس دادگاه برای شهر شوسف

نخعی همچنین  گفت: پس از ارائه درخواستهای مکرر مردمی مبنی بر تاسیس دادگاه در شهر شوسف، این موضوع از همان ابتدا در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیرو جلسات و مکاتبات متعدد بخصوص مذاکرات حضوری با رئیس محترم قوه قضاییه در جریان سفر به استان و متعاقب آن رایزنی های فشرده، در نهایت مجوز احداث دادگاه شوسف که از مطالبات بحق و چندین ساله مردم شوسف و حومه بود، صادر شد و ان شاءالله بزودی شروع به کار خواهد کرد.

بیشتر بخوانید   ۶ طرح صنعتی در نهبندان به بهره‌برداری می‌رسد

وی از عنایت آیت الله محسنی اژه ای، رئیس قوه قضاییه و معاونین وی ، همچنین حجه الاسلام و المسلمین موحدی راد، رئیس کل م دادگستری استان که تهیه گزارش کامل و پیگیری های همیشگی در صدور مجوز فوق بسیار اثرگذار بود و  همچنین رئیس دادگستری و دادستان شهرستان و همراهی و تلاش امام جمعه شهر شوسف و اعضای شورای شهر قدردانی کرد.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها