بهره‌مندی ۵۰ هزار مسافر نوروزی از خدمات هلال احمر در خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۵۰ هزار و ۳۲ نفر طی تعطیلات نوروزی از خدمات مختلف هلال احمر در استان بهره‌مند شدند.  

به گزارش “پیام خاوران” محمدعلی کاوسی در مراسم اختتامیه بیست و سومین طرح خدمات بشردوستانه به مسافرین نوروزی با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر استان طی ایام نوروز اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ تاکنون، ۷۰ پایگاه و تیم عملیاتی هلال احمر در زمینه‌های مختلف اعم از طرح سحاب «سفیران حمایت‌های امدادی و بشردوستانه»، ایستگاه سلامت و ایمنی و امداد و نجات به مراجعه کنندگان خدمات گوناگونی ارائه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه در این مدت به ۹۰۱ نفر خدمات امداد و نجات ارائه شده است، افزود: همچنین ۴۶ هزار و ۴۴۱ نفر از خدمات بشردوستانه هلال احمر بهره‌مند شده‌اند.

کاوسی با بیان اینکه در این مدت طرح «هلال رحمت» با هدف تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان اجرایی شد، گفت: در راستای اجرای این طرح ۵۳۷  بسته معیشتی و پوشاک بین نیازمندان استان توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، ارائه خدمات پزشکی حج، درمان، توانبخشی و داروخانه  به دو هزار و ۱۵۳ نفر را از دیگر اقدامات هلال احمر طی تعطیلات نوروزی عنوان کرد.

وی ادامه داد: در مجموع از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ تاکنون، ۵۰ هزار و ۳۲ نفر از خدمات مختلف هلال احمر در استان بهره‌مند شدند.

کاوسی با اشاره به رسالت‌های ذاتی هلال احمر بیان کرد: هلال احمر سازمانی مردم نهاد بوده که با تکیه بر توان مردم و داوطلبان به جامعه خدماتی ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه امید است بتوانیم با هم افزایی و تفکر تعاملی دیگر ارگان های خدمت‌رسان، گام‌های بیشتر و بهتری در راستای کاهش آلام بشری برداریم، گفت: هلال احمر خراسان جنوبی حائز رتبه اول در  زمینه جذب منابع مددجویی شده است.

بیشتر بخوانید   هیچ مشکلی برای ساخت و ساز در رحیم آباد وجود ندارد

عباس زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم با ابراز رضایت از خدمات مطلوب هلال احمر استان به جامعه هدف بیان کرد: زمان رسیدن عوامل امدادی هلال احمر به صحنه حوادث به عنوان وقت طلایی، از اهمیت زیادی برخوردار بوده که توجه هلال احمر استان به این امر قابل تحسین و تقدیر است.

وی با بیان اینکه به همت اقدامات و برنامه ریزی ستاد اجرایی خدمات سفر، نوروز خوبی را پشت سر گذاشتیم، افزود: با توجه به نزدیک بودن تعطیلات تابستانی، باید برای ارئه خدمات بهتر و مطلوب‌تر برنامه‌ریزی شود.

عباس زاده با اشاره به فعالیت ۲۵۰ گروه جهادی از دیگر نقاط کشور در خراسان جنوبی، اظهار داشت: حضور این تیم‌ها در دورترین و محروم ترین نقاط استان تمرینی برای کمک به هم نوعان بوده که بسیار حائز ارزش است.

در پایان این مراسم از پنج نفر از فعالین طرح با اهدای هدیه‌ای به رسم یادبود قدردانی شد.

توزیع ۲۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان بیرجند

رئیس جمعیت هلال احمر بیرجند گفت: در راستای اجرای پویش «هلال رحمت»، ۲۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان در بیرجند توزیع شده است.

حسین ذاکریان با اشاره به اجرای پویش «هلال رحمت»‌ هلال احمر بیان کرد: این طرح با هدف کمک به معیشت اقشار کم برخوردار، خانواده‌های نیازمند و کم بضاعت اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: طی ایام ماه مبارک رمضان، به همت خانه هلال امام جعفر صادق ( ع ) و با مشارکت و کمک خیرین بیش از ۲۰۰ بسته معیشتی شامل اقلام خوراکی در محلات کمتر برخوردار شهرستان بیرجند توزیع شد.

بیشتر بخوانید   حمایت از صنایع بزرگ همچون کویرتایر، جزو تکالیف اجتماعی بانک ملی است

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند افزود: همچنین با پیگیری‌های واحد داوطلبان جمعیت هلال احمر، تعدادی موکت به ارزش ریالی بالغ بر ۱۰ میلیون تومان توسط یک خیر نیکوکار، جهت توزیع میان خانواده‌های نیازمند، بی بضاعت و اقشار آسیب پذیر دریافت شد.

ذاکریان با اشاره به دیگر خدمات ارائه شده به نیازمندان توسط خانه هلال امام جعفر صادق (ع)، بیان کرد: در ماه مبارک رمضان، درراستای عیادت و دلجویی از یک بیمار نیازمند و محروم، یک دستگاه اکسیژن ساز  و بسته معیشتی در اختیار وی قرار گرفت.

وی ضمن تقدیر از مشارکت و همراهی خیرین و نیکوکاران با این جمعیت، بیان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند همواره آماده دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین و نیکوکاران برای کمک به نیازمندان به ویژه در ماه مبارک رمضان است.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها