کمیته تخصصی طرح خرده‌فروشی در مرز ماهیرود تشکیل ‌شود

نماینده شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: حداکثر تا دو ماه آینده باید طرح خرده فروشی در مرز ماهیرود باید عملیاتی شود.

به گزارش “پیام خاوران“؛ مصطفی نخعی در حاشیه بازدید از مرز ماهیرود اظهار داشت: حداکثر تا دو ماه آینده طرح خرده فروشی در مرز ماهیرود باید عملیاتی شود.

نماینده شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بهتر است برای حل مشکلات موجود کمیته تخصصی با عنوان خرده فروشی ذیل شورای هماهنگی مرز استان تشکیل شود؛ این کمیته باید تمام چالش‌های موجود در زمینه خرده فروشی از جمله مشکل ثبت اقلام خرده فروشی در سامانه تجارت، پیچیدگی‌های اداری و دیگر مشکلات این حوزه را بررسی کرده و برای حل آنها هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها را ایجاد کند.

وی ضمن قدردانی از زحماتی که در این منطقه مرزی انجام شده است گفت: تشکیلات مستقر در مرز نسبت به سال‌های گذشته خیلی متفاوت شده و این حاصل تلاش‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف از جمله گمرک، مرزبانی، بازارچه مرزی و پایانه است.

مجاز شدن ورود ۶۳ قلم کالا از کشور افغانستان توسط مرزنشینان

نماینده شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صدور مجوز خرده‌فروشی در بازارچه‌های مرزی استان و مجاز شدن ورود ۶۳ قلم کالا از کشور افغانستان توسط مرزنشینان، یادآور شد: پس از طرح گلایه‌هایی در خصوص مشکلات مرزنشینان در سفرهای اول و دوم دولت به استان و قول حل مشکلات مذکور توسط رئیس‌ جمهور، خوشبختانه اولین گام مهم برداشته شد.

نخعی با بیان اینکه بیش از دو ماه است که تصویب‌نامه هیئت وزیران در خصوص خرده‌فروشی در بازارچه‌های مرزی مخصوص سرپرستان خانوار توسط معاون اول رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی مربوطه ابلاغ شده است، انتقاد کرد: پس از گذشت دو ماه هنوز حتی لیست کالاها وارد سامانه نشده است؛ مشکل کجاست؟

بیشتر بخوانید   سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی منصوب شد

وی تاکید کرد: این ۶۳ قلم کالا مختص خراسان جنوبی است و طبیعتا سایرین برای ما کاری نخواهند کرد و خودمان باید پیگیر حل مسائل باشیم.

نماینده شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این زمینه و برابر تصمیمات قبلی شرکت تعاونی مرزنشینان هزینه های زیادی انجام داده و منتظر حمایت مسئولان هستند؛ مشابه آنچه در سایر گذرگاه‌های مرزی کشور مانند بانه در غرب کشور و پیشین در سیستان و بلوچستان انجام می شود.

نخعی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور در خصوص مرزنشنینان دغدغه مند است و بارها بر حمایت آنها تاکید کرده است، عنوان کرد: متاسفانه مصوبات در هیئت دولت به تصویب می رسد اما در زیر مجموعه ها یا به درستی پیگیری نمیشود و یا به کلی وتو می شود!

وی هشدار داد: دو ماه فرصت می دهیم که خرده فروشی در مرز ماهیرود اجرایی شده و به نتیجه برسد؛ مطمئنا بعد از این فرصت و در صورت اجرایی نشدن موضوع، از ابزارهای نظارتی مجلس از جمله تذکر کتبی به دولت استفاده خواهم کرد که قطعا برای استان تبعات خوبی نخواهد داشت.

نماینده شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با همکاری همه مسئولان دستگاه های اجرایی استان باید تحول بزرگی در حوزه مبادلات مرزی ایجاد شود، خاطر نشان کرد: مرزنشینان باید از درآمد حاصل از مبادلات مرزی با افغانستان به خوبی بهره مند شوند.

نخعی با اشاره به تردد خودروهای سنگین در مرز ماهیرود، اضافه کرد: باید از همه فرصت ها از جمله مجوزی که اخیرا توسط گمرک جهت تردد موقت خودروهای سواری صادر شده و یا تردد ناوگان مسافربری کشور همسایه در شعاع مشخصی در داخل شهرستان و سایر فرصتها به نفع مرزنشینان بیشترین بهره را ببریم.

بیشتر بخوانید   4 کیلومتر دیگر از بانددوم محور بیرجند_ قاین زیر بار ترافیک رفت

انتهای پیام/ ۱۰۷

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها