معافیت مالیاتی شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی پیگیری می‌شود

استاندار خراسان جنوبی از پیگیری معافیت مالیاتی شهرک‌های صنعتی استان از طریق شورای توسعه استان‌های شرق و غرب کشور خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران” ، محمدصادق معتمدیان در بازدید از طرح ایجادی سلولزی مجتمع کاشی و سرامیک فرزاد با عنوان کارخانه تولید کاغذ سلولزی اظهار داشت: با توجه به برگزاری جلسه شورای توسعه استان‌های شرق و غرب کشور که با حضور تعدادی از وزرای کشور قرار است امروز سه شنبه برگزار شود موضوع معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی بیرجند و قاین در قالب یک طرح پخته و کارشناسی شده ارائه می‌شود و موضوع تاحصول نتیجه مطلوب پیگیری خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی در این بازدید بعد از بررسی درخواست‌های مدیر عالی کاشی و سرامیک فرزاد در مورد تامین و تکمیل برخی زیرساخت‌های مورد نیاز برای ادامه طرح توسعه کارخانه مانند تامین آب، برق، گاز و زمین مورد نیاز دستورات لازم را برای تکمیل طرح ایجادی کارخانه صادر کرد.

مدیر عامل شرکت آبفای خراسان جنوبی نیز قول مساعد تامین آب مورد نیاز این طرح توسعه‌ای را داد و در مورد اجرای طرح کانال سیلاب این قسمت از  شهرک صنعتی گفت: در سال جاری دو قسمت از این طرح که حالت بحرانی دارد در قالب دیوار ساحلی اجرا می‌شود و بقیه طرح با توجه به کمبود اعتبارات در سالهای آتی اجرایی خواهد شد‌.

امامی افزود: طرح جامع سیلاب شهرک صنعتی در بالا دست هم موجود است.

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی نیز در مورد رفع مشکل زمین طرح ایجادی کارخانه قول مساعد داد که با برگزاری جلسه کارشناسی برای این مورد در اسرع وقت رسیدگی شود.

مدیر عالی کاشی و سرامیک فرزاد نیز در این بازدید اظهار داشت: صنعتگران و تولیدکنندگان سربازان مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند.

علی‌اکبر فلاحی گفت: استان خراسان جنوبی استان محرومی است که از معافیت مالیاتی برخوردار نیست و این در حالی است که بسیاری از استان‌های برخوردار کشور از این مزایا بهره‌مند شده اما صنعتگر در این منطقه باید بار مضاعفی را تحمل کند.

وی با اشاره به پیگیری‌هایی که طی سنوات گذشته برای تحقق معافیت مالیاتی شهرک‌های صنعتی بیرجند و قاین صورت گرفته ولی نتیجه بخش نبوده از استاندار خواست شخصا این موضوع را پیگیری کند تا بخشی از مشکلات صنایع در استان برطرف شود.

مدیر عالی کاشی و سرامیک فرزاد با اشاره به فعالیت بیش از چند دهه‌ای خود در استان خراسان جنوبی به عنوان یک کارآفرین افزود: با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار و توسعه، پیشرفت و آبادانی این منطقه محروم وارد کار اقتصادی شده و به هیچ گروه و حزبی هم وابسته نیستم.

فلاحی از استاندار خراسان جنوبی به عنوان یک نیروی جهادی، پرتلاش و خستگی ناپذیر یاد کرد و گفت: خراسان جنوبی استان محروم، مرزی و امنیتی است که باید برای حمایت و ماندگاری تولیدکننده در این منطقه وارد عمل شد چرا که با حرف نمی‌توان کار تولیدی و صنعتی انجام داد.

وی با اشاره به طرح ایجادی کارخانه با عنوان تولید کاغذ سلولزی با ظرفیت تولید روزانه ۳۰۰ تن کاغذ افزود: برای این کارخانه ظرفیت افزایش تولید روزانه تا ۴۵۰ تن کاغذ هم در طرح‌های ایجادی پیش بینی شده است.

مدیر عالی کاشی و سرامیک فرزاد با بیان اینکه این صنعت از بروزترین متد گرفته شده و تجهیزات آن از جدیدترین تکنولوژی  روز وارد کشور شده گفت: در این طرح توسعه‌ای بیش از چند هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

انتهای پپیام /

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها