۱۶۱ پنل خورشیدی بین مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی توزیع شد

معاون کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی گفت:از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۶۱ پنل خورشیدی بین مددجویان این نهاد توزیع شده است.

به گزارش “پیام خاوران “ سید رضا حسینی اظهار داشت : خراسان جنوبی با داشتن ۳۲۰ روز آفتابی ظرفیتی بالقوه در تولید انرژی خورشیدی است.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد اشتغال برای مددجویان این نهاد، از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۶۱ پنل خورشیدی پنج کیلو واتی بین این قشر توزیع شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی ادامه داد: از این تعداد ۵۷ مورد طی سال ۹۷، ۵۳ مورد طی سال ۹۸ و مابقی در سال جاری به شبکه متصل شده است.

حسینی افزود: توزیع و نصب ۲۸ پنل خورشیدی هم در دست اجرا است.

وی بیان کرد: طی سال گذشته و امسال متقاضیان به ازای هر پنل خورشیدی ۳۵ تا ۴۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه هر کیلو وات به قیمت هزار و ۴۰ تومان ازمتقاضی خریداری می شود، گفت: هر پنل ماهیانه یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان درآمد دارد.

حسینی بیان کرد: در حال انعقاد تفاهم نامه ای با استانداری هستیم که در حجم وسیعی، توزیع و نصب پنل خورشیدی داشته باشیم.

۴۳۲ مددجو شاغل شدند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری بیان کرد: در چهارماهه سال جاری ۳۰ مددجو از طریق کاریابی ها و ۴۰۲ نفر هم از طریق طرح های اشتغال شاغل شده اند.

حسینی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۹۴ مربع فرش به ارزش هشت میلیارد ریال توسط مددجویان کمیته امداد استان بافته شده است.

بیشتر بخوانید   مددجویان کمیته امداد 637 تخته فرش دستباف بافتند

وی با بیان اینکه در سال جاری ماهه سال جاری ۲۱۳ نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰۳ نفر آموزش‌های مقدماتی، شش نفر آموزش‌های مهارتی و ۱۰۴ نفر هم آموزش‌های پایدارسازی و توسعه را فراگرفته‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار کرد: در چهار ماهه سال جاری ۱۵ خانوار خودکفا و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج شده‌اند.

منبع: مهر

انتهای پیام /

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها