حفظ محیط زیست در گرو کار فرهنگی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: اگر بخواهیم محیط زیست را حفظ کنیم باید کار فرهنگی انجام شود و فرهنگسازی، ارائه آموزش‌های زیست محیطی لازم برای گروه‌های هدف مختلف، مهمترین راه نجات محیط زیست است.

به گزارش “پیام خاوان” ، حسن اکبری صبح امروز در کارگروه زیست محیطی کمیسیون سلاح و مهمات غیرمجاز خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به وسعت مناطق تحت مدیریت استان و کمبود نیرو برای حفاظت و حراست از مواهب خدادادی قطعا همیاری و همکاری سایر دستگاهها و نهاده را در این امر مهم می‌طلبد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به کشفیات ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان از ابتدای امسال گفت: محیط‌بانان در این بازه زمانی موفق به کشف ۱۹ قبضه سلاح غیرمجاز، ۸۰ قبضه سلاع مجاز ، شناسایی و دستگیری تعداد ۱۸۰ نفر متخلف شکار و صید و مقادیر زیادی مهمات و فشنگ و کشف بیش از ۱۰۰۰ قطعه پرنده زینتی و بالغ بر ۱۰۰ راس حیوانان شکار شده توسط متخلفان شدند.

وی افزود: ۲۵ درصد از تنوع زیستی کشور را در استان شاهد هستیم و گونه‌های منحصر به فرد و در معرض خطر انقراض همچون یوزپلنگ آسیایی، هوبره نیز در استان وجود دارد.

اکبری، پدیده گردو غبار، پسماند، شکار غیرمجاز را از مهمترین چالش‌های محیط زیستی استان عنوان کرد و افزود: در راه پیشگیری و رفع موضوعات و مسائل زیست محیطی در استان علاوه بر همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط، سرمایه‌های اجتماعی که همان مردم نیز می‌باشند موثر خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی بیان کرد: اگر بخواهیم محیط زیست را حفظ کنیم باید کار فرهنگی انجام شود و فرهنگسازی، ارائه آموزش‌های زیست محیطی لازم برای گروه‌های هدف مختلف، مهمترین راه نجات محیط زیست است.

در این جلسه با اهداء لوح تقدیر از طرف انجمن حمایت از حیوانات و همچنین نماینده همیاران محیط بان استان از اقدامات  مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در حوزه حقوق حیوانات قدردانی شد.

بیشتر بخوانید   ورود به مناطق تحت حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی ممنوع است

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها