حفظ محیط زیست در گرو کار فرهنگی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: اگر بخواهیم محیط زیست را حفظ کنیم باید کار فرهنگی انجام شود و فرهنگسازی، ارائه آموزش‌های زیست محیطی لازم برای گروه‌های هدف مختلف، مهمترین راه نجات محیط زیست است.

به گزارش “پیام خاوان” ، حسن اکبری صبح امروز در کارگروه زیست محیطی کمیسیون سلاح و مهمات غیرمجاز خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به وسعت مناطق تحت مدیریت استان و کمبود نیرو برای حفاظت و حراست از مواهب خدادادی قطعا همیاری و همکاری سایر دستگاهها و نهاده را در این امر مهم می‌طلبد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به کشفیات ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان از ابتدای امسال گفت: محیط‌بانان در این بازه زمانی موفق به کشف ۱۹ قبضه سلاح غیرمجاز، ۸۰ قبضه سلاع مجاز ، شناسایی و دستگیری تعداد ۱۸۰ نفر متخلف شکار و صید و مقادیر زیادی مهمات و فشنگ و کشف بیش از ۱۰۰۰ قطعه پرنده زینتی و بالغ بر ۱۰۰ راس حیوانان شکار شده توسط متخلفان شدند.

وی افزود: ۲۵ درصد از تنوع زیستی کشور را در استان شاهد هستیم و گونه‌های منحصر به فرد و در معرض خطر انقراض همچون یوزپلنگ آسیایی، هوبره نیز در استان وجود دارد.

اکبری، پدیده گردو غبار، پسماند، شکار غیرمجاز را از مهمترین چالش‌های محیط زیستی استان عنوان کرد و افزود: در راه پیشگیری و رفع موضوعات و مسائل زیست محیطی در استان علاوه بر همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط، سرمایه‌های اجتماعی که همان مردم نیز می‌باشند موثر خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی بیان کرد: اگر بخواهیم محیط زیست را حفظ کنیم باید کار فرهنگی انجام شود و فرهنگسازی، ارائه آموزش‌های زیست محیطی لازم برای گروه‌های هدف مختلف، مهمترین راه نجات محیط زیست است.

در این جلسه با اهداء لوح تقدیر از طرف انجمن حمایت از حیوانات و همچنین نماینده همیاران محیط بان استان از اقدامات  مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در حوزه حقوق حیوانات قدردانی شد.

بیشتر بخوانید   ایستگاه سنجش کیفی هوای نهبندان افتتاح شد

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها