کمک های مومنانه وخدمات عمرانی رهاورد قرارگاه شهید ناصری / آغاز مرحله سوم کمک های مومنانه در خراسان جنوبی

در راستای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری مرحله سوم نهضت کمک‌های مومنانه در خراسان جنوبی آغاز شد که در این راستا قرارگاه شهید ناصری تاکنون بیش از چهار هزار بسته معیشتی بین محرومان و نیازمندان شهرستانهای مرزی این استان توزیع کرده است.

به گزارش “ پیام خاوران “، بیشتر وقتشان در مرز و روستاهای نوارمرزی است. کارشان حراست از مرزها تامین امنیت است اما تنها به این بسنده نکرده و پوتین همتشان را محکمتر می بندند تا برای محرومیت‌زدایی گام بردارند، اینها مردانی شجاع و غیوری هستندکه کمک به نیازمندان،محرومان، محرومیت  زدایی را در برنامه کاری خود قرار داده اند آن طور که مردم هم با دیدن این مردان دلیر خرسند هستند و برایشان دعای خیر دارند.

 

دلیرمردان قرارگاه عملیاتی شهید ناصری با وجود آنکه حوزه کاری آنها تنها حراست حفاظت از مرز و امنیت است اما تا جایی که بتوانند آستین همت بالا می زنند و به هم نوع خود خدمت می کنند این خدمت چه در قالب ایجاد بند خاکی، سرویس بهداشتی و حمام، برایشان فرقی ندارد و تنها خدمت به مردم برایشان طعمی شیرین دارد، آنطور که فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در خراسان جنوبی می گوید: چهار سال است در چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی حضور داریم و تاکنون ۱۴ سیل بند بزرگ یا بند خاکی، برای روستاییان مرزنشین احداث شده است.

 

سردار سرتیپ دوم پاسدار غلامعلی تناکی با بیان اینکه با ایجاد بندهای خاکی در نقاط روستایی استان شاهد مهاجرت معکوس هستیم افزود: احیای قنوات،احداث ۶۲ باب منزل برای مددجویان بهزیستیکه به زودی افتتاح می شود از دیگر برنامه های کاری ما در قرارگاه شهید ناصری است.

 

وی مرمت و نوسازی ۶۷ باب مسجد، احداث ۹۰ سرویس بهداشتی وحمام، آبرسانی ۱۰۰ کیلومتر از بیرون به داخل روستا را از دیگر برنامه های انجام شده دانست و ادامه داد: ۲۷۰۰ تانکر آب به محلات آبرسانی شده است و ۳۸ هزار بسته معیشتی،۲۷ هزار لوازم التحریر ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم، ۷۲۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند از سوی قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در خراسان جنوبی انجام شده است.

بیشتر بخوانید   طرح‌های عمرانی در خراسان جنوبی باید بالاترین کیفیت را داشته باشد

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به رزمایش کمک مومنانه در خراسان جنوبی اظهار داشت: در ادامه لبیک به فرمان مقام معظم رهبری مرحله سوم نهضت کمکهای مومنانه در خراسان جنوبی آغاز شد که بیش از  ۴ هزار بسته معیشتی بین محرومان، نیازمندان در شهرهای مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه توسط قرارگاه عملیاتی شهید ناصری توزیع شده است.

 

سردار تناکی افزود: نیمه شعبان امسال بود که مقام معظم رهبری در راستای کمک مومنانه خدمت‌رسانی به نیازمندان نکاتی را مطرح کردند تا افرادی که تمکن مالی دارند خود را برای حضور در این رزمایش آماده کنند که بعد از این فرمایش رهبری ارگان‌های مختلف از جمله نیروهای نظامی، گروه‌های جهادی هر کدام به نوعی تلاش کردند تا فرامین رهبری را بر روی زمین نگذارند و تاکنون ۵۰ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف کمک در قالب مومنانه در استان در مرحله سوم از گام دوم  جمع‌آوری شد.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری در خراسان جنوبی بیان کرد: علاوه بر نهادهای نظامی بخشهای مختلف از جمله هلال احمر،استان قدس،هیات های مذهبی، شهرکهای صنعتی، قرارگاه شهید ناصری، نیروهای نظامی،کمیته امداد، بهزیستی هر کدام به هر نحوی که توانستند نسبت به این اقدام خدا پسندانه اقدام کردند.

 

وی با بیان اینکه کمیته امداد استان هزار و ۷۷۲ بسته معیشتی، ۶۱ هزار و ۱۲۰ پرس غذای گرم،۴۱۷ بسته معیشتی،۳۳۸ سری جهیزیه، ۳ هزار و ۱۳۴ بسته لوازم التحریر، ۳۲۹ جفت کفش، ۶۸۱ فقره وام قرض الحسنه اعطا  کرده است افزود: اداره کل اوقاف در خراسان جنوبی  ۲ هزار و ۲۸۰ بسته معیشتی،۲ هزار و ۵۷۴ کیلو گوشت، ۲۱ فقره اجاره بها پرداخت شد و هلال احمر استان هم ۵۵۰ بسته معیشتی، هزار و ۱۵۱ بسته لوازم التحریر، ۸۹ قلم وسایل خانگی اهدا کردند.

بیشتر بخوانید   طرح مدیریت پسماند شهر بیرجند تصویب شد

 

سردار تناکی گفت: آستان قدس رضوی هزار و ۲۶۰ بسته معیشتی، شهرکهای صنعتی ۲هزار بسته بهداشتی و ۴ هزار بسته معیشتیاهدا کرده و همکاران ما در قرارگاه ۷۰ میلیون تومان کسر از حقوق داشتند تا بتوانند ابن بسته های معیشتی تهیه شود و علاوه بر این ۵۰۷ سری جهیزیه، ۱۶ هزار و ۱۷۸ بسته لوازم التحریر، ۳۱ فقره اجاره بها، هزار و ۵۲۶ وام قرض الحسنه  از دیگر کمک های انجام شده در این بخش بوده است.

 

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها