شرایط عرضه خودرو در بورس کالا تغییر کرد

با ویرایش جدید طرح خودرویی مجلس قرار است موضوع سهام‌های چرخشی و تودلی خودروسازان به‌زودی تعیین تکلیف شود.

به گزارش“پیام خاوران “،همچنین شورای رقابت باید هر ۶ ماه یک‌بار خودروهای مشمول طرح عرضه در بورس را براساس تیراژ و میزان تاثیرگذاری بر بازار مشخص کند.

با اصلاحاتی که اخیرا توسط طراحان آن در مجلس و کمیسیون صنایع صورت گرفته، قرار است شورای‌رقابت خودروهای مشمول طرح ساماندهی عرضه در بورس را مشخص کند.

 

درواقع در ویرایش جدید این طرح که مبتنی‌بر عرضه تنظیم‌شده خودرو در بورس است، شورای‌رقابت موظف است هر ۶ ماه یک‌بار خودروهای مشمول این طرح را با توجه به‌شاخص‌هایی مانند تورم، شدت فاصله قیمت کارخانه و بازار، تیراژ خودرو و میزان تاثیرگذاری در بازار و قیمت مشخص کند.

 

عضو کمیسیون صنایع‌ومعادن ضمن اشاره به‌تصویب کلیات طرح تحول در صنعت‌خودرو اظهار داشت: با وجود تصویب کلیات طرح قرار است اصلاحاتی روی برخی مواد این طرح خودرویی مجلس صورت گیرد که طی هفته گذشته نظرات دستگاه‌ها و متولیان این حوزه دریافت شده و در حال ویرایش است.

 

روح‌الله ایزدخواه افزود: جزئیات جدید طرح تحول در صنعت‌خودرو و اصلاحات صورت‌گرفته این هفته در کمیسیون صنایع مطرح می‌شود.

 

جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

وی همچنین با توجه به نشست هفته گذشته کمیسون صنایع گفت: نشست هفته گذشته کمیسیون صنایع که با دعوت کمیته صنعت از دستگاه‌های مختلف صورت گرفت، صرفا با هدف دریافت آخرین مباحث و نظرات وزارت صمت برگزار شد.

منبع : اخبار خوردو

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر
بیشتر بخوانید   12 کیلومتر از باند دوم محور دیهوک - راور زیربار ترافیک رفت

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها