شکست سکوت پروژه تجاری-اداری هلال بیرجند

با رایزنی‌های استاندار خراسان جنوبی و رفع بخشی از مشکلات پیش روی پروژه تجاری- اداری هلال، سکوت طرح شکسته و عملیات اجرایی آغاز شده است.

به گزارش” پیام خاوران “، استاندار خراسان جنوبی در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر به بیان مشکلات پیش روی پروژه‌های نیمه تمام هلال احمر در خراسان جنوبی پرداخت تا گره مشکلات گشوده شود.

با رایزنی‌های متعدد و به دنبال توافق بین هلال احمر و شهرداری برای تامین پارکینگ، عملیات احداث طرح آغاز شده و این ساختمان تا یک سال دیگر به اتمام می‌رسد.

استاندار گفت: ساختمان اداری-تجاری هلال و ساختمان ستادی- امدادی هلال احمر خراسان جنوبی برای تکمیل و افتتاح به اعتبارات ویژه نیاز دارد.

آقای ملانوری با اشاره به سرمایه گذاری‌ها و هزینه‌های هنگفت این پروژه، افزود: تکمیل فاز اول ساختمان ستادی هلال احمر نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.

رئیس شورای اسلامی بیرجند هم با اشاره به مشکل پارکینگ پروژه تجاری- اداری هلال گفت: مقرر شده هزینه‌های احداث پارکینگ توسط شرکت سرمایه گذاری هلال احمر تامین شود.

ابراهیم تقی زاده افزود: همچنین مقرر شده پیشنهاد‌های شهردار بیرجند و شرکت سرمایه گذاری هلال احمر ظرف مدت یک هفته پیرامون نحوه تامین پارکینگ و نحوه پرداخت هزینه‌ها برای بررسی و تصمیم گیری به شورای شهر ارسال شود.

مجتمع تجاری- اداری هلال از مهم‌ترین پروژه‌های جمعیت هلال احمر در خراسان جنوبی است که عملیات احداث آن در شش طبقه با زیربنای ۱۵ هزار و ۷۵۰ متر مربع در سال ۹۱ آغاز شد.

اگرچه مدیر وقت جمعیت هلال احمر استان مدت زمان اجرای طرح را ظرف مدت سه سال اعلام کرده بود، اما با بروز موانعی و مشکلاتی با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی مسکوت و برای مدت هشت سال نیمه تمام ماندهاست.

بیشتر بخوانید   مانور پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

استاندار با اشاره به وضعیت پایگاه‌های امداد جاده‌ای استان گفت: تأمین تجهیزات و امکانات، خودرو‌های نجات و آمبولانس و شارژ انبار‌های موجود از مهمترین نیاز‌های این پایگاه‌ها بوده که نیازمند توجه و بررسی است.

آقای ملانوری افزود: از جمعیت هلال احمر خواستاریم در راستای تکمیل و تجهیز پایگاه‌های امداد و نجات نیمه کاره از هیچ تلاشی دریغ نکند.

 

جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

وی همچنین خواستار توجه ویژه به احداث پایگاه امداد کوهستان در محدوده بند دره بیرجند شد و گفت: این طرح از جمله مطالبات مهم استان بوده که اجرای آن نیازمند عنایت ویژه متولیان است.

منبع : صدا و سیما

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها