معاون امور اقتصادی وزارت کار از کارخانه سیمان قاین بازدید کرد

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سفر خود به خراسان جنوبی از کارخانه سیمان این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان دستاوردها، مسائل و مشکلات این کارخانه قرار گرفت.

به گزارش “پیام خاوران “ علیرضا اکبری‌مطلق اظهار داشت:  سال گذشته که مدیرعامل شستا در محل شرکت سیمان قائن حضور یافت به توافقات خوبی دست یافتیم و طرح توجیهی سیمان تأمین به این شرکت ارائه شد، با این حال هنوز به مرحلهٔ سرمایه‌گذاری نرسیده‌ایم.

وی افزود:ظرفیت تولید کریکت این شرکت در سال به بیش از ۷۸۰ هزار تن می‌رسد و تولید سیمان قاین نیز سالانه از ۸۱۲ هزار تن عبور می‌کند که حدود ۵۵ درصد از آن صادر می‌شود.

مدیرعامل سیمان قاین گفت : صادرات کریکت بسیار جزئی است؛ به طوری‌که شاید از ابتدای سال تا کنون تنها ۱۰ هزار تن صادرات کریکت صورت گرفته است.

اکبری  مطلق ادامه داد: ظرفیت اسمی تولید کرکیت همان ۷۸۰ هزار تن است و به همان مقدار هم تولید می‌شود.

 

بیشتر بخوانید 

معاون وزیر تعاون: وضعیت اشتغال ۱۰ استان از نزدیک بررسی می‌شود

 

وی به ظرفیت‌های بازار هم اشاره و عنوان کرد: بازار سیمان به نحوی است که دیگر کشش ندارد. شاید قبلاً ما رقیبی نداشتیم، اما اکنون ۱۲ کارخانه سیمان با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مدیرعامل سیمان قاین در بیان مشکلات اساسی این شرکت توضیح داد: امسال برای اولین بار در ۲۷ سال اخیر دچار محدودیت برق شده‌ایم. چنان‌که طی ۱۰ روز اخیر ما با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنیم و مدام باید قطعی برق را تحمل کنیم. اگر این قطعی‌ها ادامه داشته باشد ما هم نمی‌توانیم سیمان تحویل دهیم.

اکبری‌مطلق اضافه کرد: گذشته از برق، از ۲۳ آبان هم گاز هم قطع شده است. ما در تأمین مازوت هم دچار مشکل شده‌ایم. چنان‌که شرکت سیمان قاین برای تولید ۲۰ روز باید ۳۲ میلیارد تومان ضمانت‌نامه بانکی ارائه می‌داد! در حالی که هیچ ضمانتی وجود نداشت یارانه‌ای به ما تعلق بگیرد.

بیشتر بخوانید   وزن کیسه‌های "سقاین" ۸۵درصد سنگین‌ شد

 

ظرفیت‌سازی با بازگشایی پایانه گمرکی یزدان

 

نماینده مردم قائن و زیرکوه هم که در این بازدید حضور داشت، گفت: سیمان قائن مشتریان پر و پاقرصی در کشور افغانستان دارد.

سلمان اسحاقی افزود: یعنی ما اگر بخواهیم طرح توجیهی سیمان را به اجرا بگذاریم، به دلیل بازگشایی پایانه گمرک یزدان افغانستان ظرفیت قابل‌توجهی در برای خرید سیمان قائن دارد.

 

جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

انتهای پیام / ۱۰۱

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها