تعطیلی بیش از ۹۸ درصد واحدهای صنفی غیرضرور در فردوس

رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان فردوس از تعطیلی تمام واحدهای صنفی گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران“، مهدی صادقی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و تغییر وضعیت شهرستان به رنگ قرمز از ۲۱ فروردین ماه سال جاری بیش از ۹۸ درصد واحدهای صنفی غیر ضرور شامل گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ به منظور همراهی با مصوبات ستاد مقابله با بیماری کرونا، تعطیل است.

وی افزود: حفظ سلامت عموم مردم و خانواده بزرگ اصناف در گرو دقیق بودن در اجرای بهینه دستورالعمل‌ها، اعمال قانون و برخوردهای قانونی با متخلفان خواهد بود.

رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان فردوس ادامه داد: هر روز دو تیم نظارتی از اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف این شهرستان بر فعالیت واحدهای صنفی مشمول تعطیلی در شرایط قرمز کرونایی این شهرستان نظارت دارند.

صادقی با اشاره به بازرسی های صورت گرفته اظهار نمود: در این مدت قریب به ۵۰۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی سطح شهرستان صورت گرفته است.

وی گفت: همچنین در این طرح تاکنون ۱۲ تیم بازرسی وضعیت بازار و واحدهای صنفی را رصد نموده و ۱۰۰ مورد تذکر به واحدهای صنفی داده شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردوس اشاره کرد: ضمن تقدیر و تشکر از متصدیان کلیه واحدهای صنفی مشمول تعطیلی به جهت همکاری و همراهی بسیار خوب با این اداره و دستگاههای اجرایی و حوزه بهداشت و درمان شهرستان در این طرح و سایر طرح های گذشته از ابتدای همه گیری ویروس منحوس کرونا تاکنون، متصدیان معدود واحدهای صنفی که هنوز مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت نکرده، نسبت به تعطیلی واحد صنفی خود اقدام در غیر اینصورت علیرغم تذکرات داده شده با اینگونه واحدها مطابق قانون رفتار و واحد صنفی آنها به مدت ۱۵ روز پلمپ خواهد شد.

بیشتر بخوانید   نمود عینی حضور مقتدرانه نیروی انتظامی در امنیت استان

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها