امکان ثبت نام نهضت ملی مسکن برای ۲ شهر باقیمانده خراسان جنوبی فراهم شد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از امکان ثبت نام برای متقاضیان ۲ شهر باقیمانده استان خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران“، وحید داعی با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با هماهنگی صورت گرفته با وزارت راه و شهرسازی، امکان ثبت نام برای متقاضیان ۲ شهر باقیمانده استان شامل باغستان و ماژان درطرح نهضت ملی مسکن فراهم شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه سمن به آدرس saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: امکان ثبت نام برای ۳۱ شهر استان فراهم شده است و با پیگیری‌های صورت گرفته متقاضیان خودمالک نیز می‌توانند برای استفاده از تسهیلات ساخت در طرح نهضت ملی مسکن به سامانه saman.mrud.ir مراجعه کنند و از تسهیلات این طرح برای ساخت واحدهای خود بهره‌مند شوند.

داعی با بیان اینکه داشتن پروانه ساختمان و سند مالکیت ملک ضروری است گفت: میزان این تسهیلات در شهر بیرجند ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۳۰۰ میلیون تومان است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: سهمیه اولیه استان در طرح اقدام ملی مسکن ۲ هزار و  ۴۵۰ واحد بود که پس از برداشتن ظرفیت ۵ هزار و ۹۷۰ نفرثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه تاکنون تعداد ۸۰۰ واحد به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است گفت: پروانه ساختمانی ۲ هزار و ۷۰۳ واحد صادر شده است.

داعی به شروع عملیات اجرایی ۲ هزار و ۸۲۳ واحد و اتمام فونداسیون ۱هزار و ۷۷۰ واحد اشاره کرد و گفت: ۸۹۶ واحد در مرحله اجرای اسکلت، ۳۴۸ واحد در مرحله سقف، ۱۷۰ واحد سفتکاری و ۳ واحد در مرحله نازک کاری قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: تاکنون ۴۰ هزار و ۶۱۲ نفر در ۲۹ شهر استان نیز در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام اولیه کرده اند.

بیشتر بخوانید   صادرات خراسان جنوبی بیش از ۵۷۶ میلیون دلار ارزآوری داشت  

وی با بیان اینکه سهمیه استان در این طرح طی ۴ سال ۴۰ هزار و ۴۴۹  واحد است، افزود: از این میزان ۲۰ هزار و ۶۷۵ واحد مسکن شهری و تعداد ۱۸ هزار واحد مسکن روستایی است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: طرح آماده سازی سایت طرح اقدام ملی مسکن در شهر بیرجند با پیشرفت حدود ۶۳ درصد در حال اجرا است.

داعی بیان کرد: قرارداد آماده سازی اراضی ۵۰  هکتاری و ۷۹ هکتاری طبس با شهرداری به عنوان پیمانکار مبادله شده و کار در حال اجرا است.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها