خط و نشان فرمانده انتظامی استان برای خاطیان چهارشنبه آخر سال

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون شاهد افزایش ۷۰ درصدی کشفیات سوخت بودیم گفت: با خاطیان چهارشنبه آخر سال به طور جد برخورد می‌شود.

به گزارش “پیام خاوران“، سردار ناصر فرشید صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: امروز امنیت ما در کشور مثال زدنی است و این امنیت مدیون خون شهدا، جانبازان و ایثارگران و مدیون تدابیر رهبری و همراهی و همکاری خوب مردم و تلاش همه دستگاه‌ها به ویژه نیروهای مسلح است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: در بحث سرقت‌ها در استان امسال در حالی شاهد افزایش ۱۲ درصدی هستیم که قابل قبول نیست اما سرقت‌ها نسبت به سال ۹۸ کاهشی است.

فرشید با بیان اینکه ۸۸ درصد سرقت‌ها در استان مربوط به ۵ شهرستان بیرجند، طبس، قاین، درمیان و فردوس است گفت: بیشترین سرقت‌ها را سرقت‌های خرد مانند سرقت از اماکن در حال ساخت، سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو است که سرقت مغازه یک درصد، سرقت خودرو ۲  درصد، سرقت موتور ۴ درصد  و سرقت اماکن ۳۱ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه در کشفیات سرقت‌ها سرعت در جهت کشف آن را داریم و  توانسته‌ایم ۷۵ درصد سرقت‌ها را کشف کنیم گفت:  در این موارد ۳ هزار و ۸۰۰ سارق دستگیر شدند که ۲۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه بیکاری، تورم، گرانی و فقر در سرقت‌ها تاثیر دارد  اظهار داشت: در کشف موادمخدر امسال بیش از ۷۸ تن انوع مواد کشف و ضبط شد که ۹۴ درصد توسط  همکاران و مابقی توسط دستگاه‌های دخیل بوده است.

فرشید گفت: در دستگیری قاچاقچیان بیش از ۹ هزار نفر دستگیری داشتیم که ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش دارد و باید مسئولان امر با تشکیل جلسات کارشناسی علل افزایش دستگیری  و  و سرقت‌ها را آسیب شناسی کنند.

وی با بیان اینکه در کشفیات سوخت قاچاق ۸۲۷ هزار لیتر از ابتدای سال تاکنون کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰ درصد افزایش دارد گفت: در کل دستگیری‌ها در همه جرایمی که پلیس با حمایت دستگاه قضایی از ابتدای سال تاکنون انجام داده ۲۹ هزار نفر را  دستگیر کردیم  که ۲۴ درصد افزایش دستگیری در زمینه‌های مختلف در سطح استان را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید   راهپیمایی ۲۲ بهمن در ۱۰۰ نقطه از خراسان جنوبی برگزار می شود

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در قاچاق موادمخدر یک هزار و ۹۰۰ دستگاه خودرو توقیف شدند و بیش از ۱۲۰ باند مرتبط در قاچاق دستگیر کردیم گفت: توانستیم هر لحظه شبانه روز انجام وظیفه کنیم و در تصادفات اطمینان داریم که مردم هرچه بیشتر به قوانین احترام بگذارند شاهد کاهش تصادفات و فوتی‌ها و مجروحین خواهیم بود.

فرشید با بیان اینکه از ابتدای سال بیش از ۱۳ هزار فقره تصادف در استان خراسان جنوبی داشتیم که نسبت به دوره مشابه ۲۲ درصد افزایش داشته است گفت: سال گذشته درگیر شروع کرونا بودیم و  ممنوعیت‌ها را شاهد بودیم امسال به نوعی به دلیل واکسیناسیون افزایش ترددها را داشتیم با این تدبیر با افزایش ترددها  رو به رو هستیم.

وی گفت: ۲۵۰ نفر از هم استانی‌های ما در تصادفات فوت کردند که ۱۶ درصد شاهد افزایش فوتی‌ها هستیم و ۴ هزار و ۸۰۰ نفر در  تصادفات مجروح شدند که  ۱۳ درصد افزایش دارد اما در  مقایسه با  سال ۹۸  حدود ۱۳ درصد کاهش دارد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۷۰ درصد تصادفات درون شهری ۳۰ درصد برون شهری بوده است گفت: بیشترین تصادفات در محور اصلی بوده و ۹۰ درصد  فوتی‌ها در محورهای مواصلاتی بوده است که نشان می‌دهد عدم توجه به جلو، عدم سرعت مطمئنه و ایمنی از عوامل اصلی بوده است البته امسال در معابر شهری با کاهش فوتی‌ها مواجه بودیم.

فرشید با بیان اینکه امیدواریم چهارشنبه سوری امسال به چهارشنبه سوزی تبدیل نشود چرا که  در سال گذشته یک نفر فوتی داشتیم گفت: بیشترین تصادفات در فوتی‌ها در شهرهای بیرجند طبس، قاین و فردوس بوده است.

بیشتر بخوانید   اهدای شیرینی میلادحضرت ابالفضل (ع) در بین سربازان جبهه سلامت ازسوی هیات ابوالفضلی بیرجند

وی اظهار داشت: در جهت حفظ سلامت و آرامش جامعه بیش از ۶۱۶ هزار اعمال قانون داشتیم که بیش از ۵ هزارو ۱۰۰ خودرو توقیف کردیم و امید است امسال دست به دست دهیم تا شاهد کاهش اعمال قانون افزایش مقررات برای مردم باشیم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: در ایام نوروز ۹۹ در استان ۱۰ نفر فوتی و ۱۰۳ نفر مجروح شدند و در نوروز ۱۴۰۰ تعداد ۲۹ نفر فوتی و ۲۱۹ نفر مجروح داشتیم. برنامه ریزی شده برای تعطیلات نوروز برای محورهای مواصلاتی و دیگر نقاط به صورت محسوس و ناحسوس انجام وظیفه شود.

فرشید با بیان اینکه در طول سال در کنار اقدامات مقابله‌ای که داریم اقدامات خدمات رسانی هم داریم گفت:  تنها دستگاهی که بیشترین ارتباط با مردم را دارد نیروی انتظامی است و افتخار داریم  که رهبری اشاره می‌کنند نیروی انتطامی یک از ستون‌های ایجاد نظم امنیت در جامعه است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش  از ۱۷ هزار و ۸۰۰ صدور گواهینامه صادر شده است گفت: ۲ هزار و ۸۰۰ گواهینامه تعویض و یک هزار گواهینامه المثنی صادر شد و ۶۰ هزار نفر در آزمون‌های رانندگی شرکت کردند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون در دستگیری‌ها شاهد افزایش ۳۱ درصدی قاچاق موادمخدر و ۱۰ درصد مرتبط با قاچاق کالا بوده‌ایم گفت: در خدمت رسانی به مردم همیشه پاسخگو هستیم تا جایی که ۳۴۰ هزار تماس با ۱۱۰ برقرار و پاسخگویی شده که ۴ درصد افزایش تماس‌ها را داشتیم و  ۳۶ درصد عملیاتی شدند.

فرشید با بیان اینکه بیش از ۳۴۹ تماس در روز با ۱۱۰ انجام شده که ۸ درصد  افزایش داشته و  ۳۹ درصد از تماسها نیاز به راهنمایی و ارشاد داشته است گفت: ۲۵ درصد از تماسها قابل رسیدگی نبودند و علاوه بر ۱۱۰ مردم از طریق سامانه ۱۹۷ با ما ارتباط دارند که از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۵ هزار تماس با ۱۹۷ برقرار شد که نشان از اعتماد مردم به ما است.

بیشتر بخوانید   دبستان 12 کلاسه شهید بصیری پور در بیرجند افتتاح شد

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال شاهد افزایش ۱۲ درصدی جرایم فضای مجازی بودیم افزود: در این مدت در بحث جرایم مالی ۱۳۷ درصد با ۲٫۵ میلیارد تومان افزایش داشته که امید است اعتمادی که برخی در فضای مجازی دارند کاهش یابد تا گرفتار مجرمین نشویم.

فرشید با تاکید بر اینکه در بحث کشف  جرایم فضای مجازی رتبه خوبی در کشور داشتیم  گفت: از ابتدای سال تاکنون شاهد کشف  ۱۷ درصدی جرایم فضای مجازی بودیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل  ۵۲ درصد  افزایش دارد.

وی از افزایش ۳ درصد کلاهبرداری‌های اینترنتی و  افزایش ۱۸ درصد برداشت اینترنتی خبر داد و گفت: در این مدت  ۱۰ درصد جرایم هتک حیثیت و اخادی بوده که  نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به برخورد با کالای قاچاق  گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۵۷۷ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده که ۲۸ درصد افزایش داشته ادامه داد: در این مدت ۳ هزار ۲۰۰ نفر در رابطه با کالای قاچاق دستگیر شدند.

وی گفت: میزان کالاهای احتکار شده در این مدت  از نظر ریالی ۲۷۷ میلیارد ریال بوده است.

فرشید از صدور ۸ هزار درخواست گذرنامه خبر داد و گفت:  صدور گذرنامه  ۲۱۶ درصد افزایش دارد.

وی از هم استانی‌ها خواست اگر به دنبال تعطیلات خوب و سالمی هستید چهارشتبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنید و با افرادی که مخل امنیت و سلب اسایش مردم باشند برخورد جدی صورت خواهد گرفت و تا پایان تعطیلات میهمان ما خواهند بود.

انتهای پیام/۱۰۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها