کمک ۲۰ میلیاردی جمعیت هلال احمر به نیازمندان خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طی سال گذشته حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به نیازمندان استان هزینه شده است.

به گزارش “پیام خاوران“، محمدرضا رضایی در برنامه زنده تلویزیونی خراسان جنوبی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی غیر دولتی است که علاوه بر دستگاه اجرایی عضوی از صلیب سرخ است و بایستی تمامی مقرراتی را که با اصول قانون اساسی مغایرت ندارد را رعایت کند.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر ۹۸ سال در استان خراسان جنوبی قدمت دارد، افزود: این جمعیت در پنج معاونت تخصصی آموزش، امداد و نجات، جوانان، داوطلبان و درمان و توانبخشی فعالیت می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰۰ خانه هلال در سطح استان فعالیت دارند، گفت: تمامی خدمات آموزش‌های عمومی در این خانه‌ها به صورت صد در صد رایگان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد تیم‌های مختلف امداد و نجات اعم از کوهستان، آوار، اسکان، کویر و… از سوی مردم و به صورت داوطلبانه فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: در حال حاضر ۲۵ پایگاه امداد جاده‌ای، یک تیم واکنش سریع و یک پایگاه امداد هوایی با دو خلبان زبده و مهندس پرواز در مرکز استان وجود دارد.

رضایی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر بستری برای تمرین و حضور جوانان برای حضور در سایر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی است، افزود: جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به لحاظ تعداد جوانان و داوطلبان نسبت به فراوانی جمعیت در سطح کشور سرآمد است.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به نیازمندان هزینه شده است، گفت: این اعتبارات در حوزه‌های مختلف شامل خرید انشعاب آب، برق، گاز، آبرسانی، کمک معیشتی و کمک هزینه درمان صرف شده است.

بیشتر بخوانید   ۳هزار نفر در خراسان جنوبی آموزش کارآفرینی و اشتغال فرا گرفتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت ۱۴ بانک تجهیزات امانات پزشکی در سطح استان، اظهار داشت: تمامی خدمات ارائه شده توسط این بانک‌ها برای عموم مردم بصورت رایگان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از پنج میلیارد تومان کمک حمایتی به بیماران نیازمند سطح استان انجام شده است، عنوان کرد: همچنین طی دو ماه گذشته دبیرخانه انجمن خیرین کشور در جمعیت هلال احمر راه خراسان جنوبی راه اندازی شده است که فرصت بسیار مناسبی جهت مشارکت خیرین و کمک به نیازمندان است.

انتهای پیام/ ۱۰۲
دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها