تازه‌ترین اخبار از سانحه قطار مشهد ـ یزد| پایان عملیات امدادرسانی/ افزایش جانباختگان ‌‌به ۲۱ نفر/خروج تمام مصدومان و متوفیان از قطار + تصاویر

ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد امروز چهارشنبه هفدهم خرداد ماه قطار مسافربری در کیلومتر ۸۵ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

به گزارش پایگاه خبری “ پیام خاوران “، ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد امروز چهارشنبه هفدهم خرداد ماه قطار مسافربری در کیلومتر ۸۵طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

 

عملیات امدادرسانی به مصدومان حادثه قطار مسافربری طبس – یزد آغاز شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: حسب دستور استاندار خراسان جنوبی، عملیات امدادرسانی به مصدومان حادثه قطار مسافربری طبس – یزد آغاز شده و ادامه دارد.

میرجلیلی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴ دستگاه آمبولانس در محل حادثه مستقر می باشند و ۱۲ دستگاه دیگر نیز به این منطقه اعزام شده اند.

وی از انتقال مصدومان به بیمارستان ها و مراکز درمانی خبر داد و گفت: تجهیزات پزشکی، کادر درمان و متخصصین جراحی و ارتوپدی به وسیله بالگرد در حال اعزام به محل می باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به این که سه فروند بالگرد استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و یزد هم به محل حادثه اعزام شده اند، تصریح نمود: اتوبوس آمبولانس شهرستان فردوس نیز برای استقرار در محل حادثه اعزام شده است.

میرجلیلی با تأکید بر این که با دستور استاندار کلیه امکانات لازم برای خدمات دهی به مصدومان و مسافران این قطار فراهم شده، اظهار داشت: برای انتقال مسافران به شهر یزد، قطار جایگزین لحاظ شده است.

وی متذکر شد: با دستور استاندار مسئولان و مدیران مرتبط با حوزه بحران استان در محل حادثه حضور پیدا می کنند تا در جلسه بحران شرکت نمایند، با این وجود بنا به تأکید دکتر قناعت، همه خدمات دهی ها قبل از تشکیل جلسه بحران آغاز شده تا شرایط به درستی مدیریت شود.

به گفته وی؛ سانحه خروج قطار مسافربری طبس – یزد از ریل تا ساعت ۷ و ۴۰ دقیقه صبح، ۵ نفر  فوتی و ۱۵ مصدوم  بدحال به همراه داشته است.

شایان ذکر است؛ قطار مسافربری طبس – یزد، ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه امروز صبح –چهارشنبه ۱۸ خردادماه- در حین حرکت در محدوده ایستگاه مزینو از ریل خارج شده است.

۱۰ فوتی و ۵۰ مصدوم در حادثه قطار یزد _مشهد

بیشتر بخوانید   عدم معرفی پتانسیل های گردشگری ضعفی برای خراسان جنوبی است

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از فوت ۱۰  نفر و مصدومیت حدود ۵۰ نفر از مسافران قطار یزد_ مشهد خبر داد.

رضایی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: حال حدود ۱۶  نفر از مسافران این قطار در اثر خروج از ریل و بر خورد با بیل مکانیکی دچار حادثه شده، وخیم است

وی اظهار داشت: ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز قطاری که در مسیر یزد _ مشهد در حال حرکت بود از ریل خارج شده و با بیل مکانیکی در جوار راه آهن ، برخورد نمود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تصریح نمود: نه تیم امدادی هلال احمر شامل ۳۰ امدادگر از لحظات اولیه وقوع حادثه  برای کمک به حادثه دیدگان در محل حضور پیدا کرده اند.

رضایی افزود: تیم امدادی هلال احمر اقدامات لازم را برای اسکان و تغذیه مسافران این قطار انجام داده است.

وی با بیان این که دو فروند بالگرد هلال احمر به منطقه اعزام شده، کفت: امداد هوایی و زمینی برای انتقال مصدومان این حادثه در حال انجام است و هماهنگی های لازم هم برای انتقال مسافران به مشهد و یزد صورت گرفته است.

 

معاون ویژه استاندار و فرماندار شهرستان طبس:تمام مسافران به طبس منتقل شده اند

معاون ویژه استاندار و فرماندار شهرستان طبس گفت:  تمامی مسافران تا یک ساعت پیش، به طبس منتقل شده اند.

رحیمی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: برای اعزام تمام مسافرانی که تمایل به رفتن به مشهد یا یزد را داشته اند، مقدمات کار فراهم شده و شرایط اسکان برای خانواده های مجروحین نیز مهیا گشته است.

وی ادامه داد: نیروهای امدادی با تمام قوا در حال خدمات دهی در محل حادثه هستند.به گفته وی؛ بیش از ۱۰۰ نفر امدادگر از دستگاه های مختلف در محل حادثه مستقر می باشند.

فرماندار شهرستان طبس درخصوص حجم حادثه هم گفت: از مجموع ۷ واگن این قطار، ۳ واگن به طور کامل واژگون شده و ۴ واگن نیز از خط خارج شده است.رحیمی متذکر شد: تا این لحظه ۳۵ نفر از مجروحان از محل حادثه به بیمارستان طبس منتقل شده اند که حال ۵ نفر وخیم می باشد.

بیشتر بخوانید   بازدید استاندار خراسان جنوبی از مرکز خیریه توانبخشی در بیرجند

وی ادامه داد: اعلام آمار قطعی فوتی ها با عنایت به عمق حادثه مقدور نیست ولی تا این لحظه ۱۷ نفر در این واقعه تلخ جان باخته اند.به گفته وی؛ با توجه به آمار مسافران، این حادثه تا این لحظه یک نفر مفقودی دارد

خدمات دهی به حادثه دیدگان با وجود صعب العبور بودن مسیر به خوبی انجام شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: خدمات دهی به حادثه دیدگان حادثه قطار طبس- یزد با وجود صعب العبور بودن مسیر به خوبی انجام شد.

ابو الحسن میر جلیلی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: قطاری که با ۱۱ واگن از مشهد به سمت یزد در حرکت بود، ساعت  ۵ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز در ایستگاه عباس آباد از ریل خارج شده و با بیل مکانیکی در جوار ریل، برخورد کرد.

وی متذکر شد: با توجه به این که در مسیر منتهی به محل وقوع حادثه، راه آسفالته ای وجود ندارد، ۱۷ دستگاه آمبولانس امدادی یک ساعت بعد از وقوع حادثه برای کمک به مصدومان در ایستگاه عباس آباد حضور پیدا کردند.

به گفته وی؛ درحال حاضر هیچ مصدومی در محل حادثه وجود ندارد.مدیرکل مدیریت بحران استانداری با بیان این که علت حادثه توسط کارشناسان راه آهن در حال بررسی است، اضافه کرد: با پیگیری استاندار، قطاری برای اعزام مسافران به یزد مشخص شده و اتوبوس هایی هم برای این منظور در نظر گرفته شده است.

میرجلیلی با اعلام این که قطار طبس- یزد ۲۵۰ مسافر داشته، گفت: آمار قطعی فوتی ها بعد از اتمام بررسی ها، توسط پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

اسامی مصدومان

اعزام تیم بحران اداره کل پزشکی قانونی خراسان جنوبی به شهرستان طبس

در پی اعلام وقوع حادثه خروج قطار مسافربری از ریل محور مشهد –یزد، به مدیریت  مدیر کل پزشکی قانونی استان خراسان جنوبی، دو تیم بحران از اداره کل به شهرستان طبس اعزام شدند.

دکتر توکلی ضمن تسلیت به خانواده های جانباختگان این حادثه اظهارکرد:  پزشکی قانونی این استان به صورت شبانه روزی و با به کارگیری کلیه امکانات نسبت به تعیین هویت پیکرهای ارجاعی اقدام نموده و تلاش می کند پیکرهای این عزیزان را در کوتاه ترین زمان ممکن به خانواده ها تحویل گردد.

بیشتر بخوانید   قطعی چند روزه آب در روستای خوانشرف/ ظرفیت مخزن آب جوابگوی اهالی نیست

انتقال ۸۶ مجروح توسط ۱۸ تیم امدادی به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس 

رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از اعزام ۸۶ مصدوم حادثه قطار مشهد_ یزد توسط ۱۸ تیم و یگان های امدادی به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس خبر داد.

 حسینی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: امروز صبح و از اولین لحظات بروز حادثه برای قطار مشهد- یزد، ۱۸ تیم و یگان های امدادی در محل وقوع این سانحه حضور یافته و بعد از ارزیابی وضعیت مصدومان، ۸۶ مجروح را به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس اعزام کردند.

وی با بیان این که تاکنون فوت  ۱۷مسافر قطعی شده ، تصریح نمود: آماده باش و وضعیت اضطراری دربیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس اعلام شده و تیم های جراحی و ارتوپدی نیز از بیرجند به طبس اعزام شده اند.

به گفته وی؛ خدمات مورد نظر با پنج دستگاه بالگرد و سه  دستگاه اتوبوس آمبولانس به مصدومان این حادثه ارائه شد و بدون هیچ محدودیتی همه مصدومین این حادثه در بیمارستان طبس پذیرش شدند.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: با حوزه های پزشکی قانونی، انتقال خون، بهزیستی و دیگر دستگاه های اجرایی مربوطه برای ارائه خدمات مطلوب به مصدومین این حادثه هماهنگی لازم صورت گرفته است.

حسینی متذکر شد: با توجه به این که تعدادی از مسافران این قطار، در ایستگاه های طول مسیر پیاده شده اند، مسافران قطار در لحظه وقوع این حادثه حدود ۴۰۰ نفر بوده اند.

وی با اشاره به حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در محل حادثه برای انجام پیگیری های مورد نظر از هم استانی ها خواست در شرایط عادی با اهدای خون خود امکان استفاده از آن را در زمان اضطراری مانند این حادثه فراهم کنند.

این گزارش در حال به روز رسانی است…

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها