بیش از ۵۷ هزار برگ بارنامه جابجایی کالا در خراسان جنوبی صادر شد

سرپرست معاونت حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از صدور۵۷ ممیز ۳۵۷ برگ برنامه جابجایی کالا در استان از ابتدای سال خبرداد.

به گزارش “پیام خاوران“، مسعود قاسمی، سرپرست معاونت حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: طی سه ماهه اول ۱۴۰۱ بیش از ۹۹۶ ممیز ۷۲۱ تن کالا با صدور ۵۷ ممیز ۳۵۷ برگ بارنامه جابجا شده است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شناسنامه هر کالا بارنامه صادر شده است، افزود: بر اساس آمار بیشترین کالا جابجا شده در شهرستان‌های  به ترتیب مربوط به سیمان کیسه ای، آهن اسفنجی، زغالسنگ، بنتونیت و… است.

قاسمی ادامه داد: عمده کالا‌های جابجا شده از مبدأ استان سیمان، انواع سنگ، زغالسنگ، خاک معدنی، انواع کاشی و سرامیک، مصالح ساختمانی و … بوده است.

سرپرست معاونت حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به الزامات قانونی مندرج در قوانین و مقررات مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیرامون حذف فیزیکی بارنامه و الکترونیکی کردن اسناد حمل کالا به وسیله ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای، شرکت‌های حمل و نقل سراسری موظف به صدور بارنامه الکترونیکی شده‌اند.

وی عنوان کرد: از بیستم فروردین ماه بارنامه الکترونیکی صادر شده و شرکت‌های حمل و نقل پس از اتمام بارنامه‌های فیزیکی تحویلی، فرآیند صدوربارنامه با فرآیند الکترونیکی را اجرا می‌کنند.

وی یادآو شد: با حذف بارنامه کاغذی، بارنامه الکترونیک تنها سندی است که در جابجایی کالا مورد استفاده قرار گرفته و مرجع مورد تایید برای تمامی دستگاه‌ها از جمله سازمان مالیاتی، دستگاه‌های نظارتی، صاحبان کالا و وزارت صمت است.

قاسمی افزود: مهم ترین دستاوردهای حذف فیزیک بارنامه، جلوگیری از جعل بارنامه، صرفه جویی در چاپ و توزیع بارنامه، تعیین مرجع واحد برای تایید اصالت بارنامه و جلوگیری از مراجعات مکرر شرکت‌ها به بانک برای اخذ کاغذ بارنامه است.

بیشتر بخوانید   زیر ساخت های فرهنگی و هنری در حوزه استانی ضعیف است/فرهنگ زیربنای رشد جامعه

وی خاطرنشان کرد: ۷۳شرکت حمل و نقل کالا با ۴۹۴۵ دستگاه ناوگان باری با ۹۸۵۰ راننده در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت می کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها