مجوز عبور بار ترانزیت از مرز ماهیرود صادر شد

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام‌شده مجوز عبور بار ترانزیت از مرز ماهی‌رود صادر شد، گفت: مرز ماهی‌رود یک فرصت بسیار خوب اقتصادی برای خراسان‌جنوبی و کشور است.

به گزارش “پیام خاوران“، مصطفی نخعی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به بازگشایی مجدد درب صادراتی مرز ماهی‌رود اظهار داشت: مرز ماهی‌رود یک فرصت بسیار خوب اقتصادی برای خراسان جنوبی و کل کشور است. بخش زیادی از مراودات ما با کشور افغانستان از طریق این مرز انجام می‌شود.

وی افزود: متأسفانه از اواخر سال گذشته و با توجه به برخی محدودیت‌ها و موانع ایجادشده از طرف افغانستان که در سال جاری تشدید شد، مبادلات تجاری در مرز ماهی‌رود به‌شدت کاهش یافت که از همان ابتدا پیگیری‌های زیادی برای بازگشایی مرز در دستور کار قرار گرفت تا اینکه در چند روز گذشته شاهد بازگشایی دوباره درب صادراتی منطقه ویژه اقتصادی در مرز ماهی‌رود و رونق در مرز بودیم.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در مرز ماهی‌رود انجام شده است، ابراز کرد: خوشبختانه این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد.

نخعی اضافه کرد: یکی از اقدامات مهمی که برای ایجاد دسترسی بهتر به مرز ماهی‌رود تاکنون انجام شده است جاده دسترسی از سربیشه به درح و ماهی‌رود بود که تلاش زیادی برای دوبانده‌سازی آن انجام شده است و تمام این مسیر حدود ۱۳۰کیلومتری تعیین تکلیف شده است و پیمانکاران در حال کار هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌زودی شاهد افتتاح رسمی ایکس‌ری در مرز ماهی‌رود خواهیم بود که با افتتاح آن اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

نخعی یادآور شد: بسیاری از زیرساخت‌های دیگر مانند آب، برق، فیبر نوری و زیرساخت‌های دیگر وجود دارد و برخی دیگر از زیرساخت‌ها یا در حال شکل‌گیری است یا انجام شده یا در حال انجام است.

بیشتر بخوانید   شستا در معادن شهرستان نهبندان سرمایه‌گذاری می‌کند

وی با تأکید بر اینکه یکی از مواردی که به توسعه بیشتر مرز ماهی‌رود کمک می‌کند اجازه ترانزیت از مرز بود که پیگیری‌های زیادی انجام شد که خوشبختانه بعد از پیگیری‌های زیاد این مجوز صادر شد و در زمان حاضر مجوز عبور بار ترانزیت از مرز ماهی‌رود مشابه تعداد دیگری از مرزهای کشور توسط گمرک جمهوری اسلامی صادر شده است که می‌تواند به رونق بیشتر مرز ماهی‌رود و اقتصاد منطقه و استان کمک کند.

انتهای پیام/۱۰۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها