معدن شادان خوسف سومین ذخیره طلای کشور رادارد/تامین زیرساخت آب برای توسعه معدن+ عکس

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: معدن طلای شادان با ذخیره قطعی بیش از ۵۴ میلیون تن کانسنگ طلا، سومین ذخیره کشور و بیشترین ذخیره کانسنگ طلا در میان معادن استان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ” پیام خاوران “عباس جرجانی ا بااشاره به بازدید میدانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی از این معدن اظهار داشت: عیار ماده معدنی طلا در معدن شادان حدود نیم پی پی ام است.

وی افزود: معدن و واحد فرآوری طلای مجتمع صنعتی‌، معدنی شادان با سرمایه‌گذاری شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان و شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، بزرگترین واحد استحصال طلا در شرق کشور است که ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ کیلوگرم طلا را دارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: این بازدید میدانی با هدف بررسی و پیگیری مسائل این مجتمع به خصوص در بخش زیرساخت ها و همچنین بررسی روند طرح های توسعه آن انجام شد.

نبود آب وبرق کافی را از جمله مشکلات پیش روی  این معدن

مدیرعامل شرکت دانش بنیان معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان هم گزارشی از روند فعالیت در بلوک های مختلف معدنی و همچنین مسائل پیش روی طرح های توسعه در حوزه فرآوری را ارائه کرد وگفت: مقرر شد در اولین فرصت جلسه ای با حضور معاون استاندار، مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان و زیرساخت و جمعی از مدیران واحد‌های معدنی برگزار و مسائل مرتبط پیگیری شود.

داود رئیسی نبود آب وبرق کافی را از جمله مشکلات پیش رو این معدن عنوان کرد وگفت: برای اجرای طرح های توسعه، نیازمند تامین زیر ساخت ها هستیم وبا توجه به کلنگ زنی پست ۱۳۲ کیلو ولت نهبندان می طلبد تا این مهم هرچه سریعتر اجرایی شود.

وی به تاسیس انجمن تخصصی طلا و مس در خانه صنعت و معدن و تجارت استان اشاره کرد و گفت: مقرر گردید معادن طلای در قالب انجمن جلساتی با معاون استاندار، مدیرکل صمت استان تشکیل و اقدامات توسعه معادن طلا و مس استان را شتاب بخشند.

بیشتر بخوانید   کارگران نمونه منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی تجلیل شدند

مدیرعامل مجتمع معدنی – صنعتی طلای شادان خوسف بیان کرد: اقدامات اولیه برای برنامه ریزی و راه اندازی کارخانه کنسانتره مس – طلا توسط شرکت دانش بنیان معادن و صنایع معدنی کارند صدر جهان به عنوان متولی معدن طلای شادان در حال انجام بوده و در صورت قطعیت تامین زیرساخت‌های لازم عملیات اجرایی راه اندازی بخش توسعه ای شادان با جدیت دنبال خواهد شد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه در حال حاضر در معدن طلای شادان ۱۰۰درصد پروسه استحصال و تولید شمس طلا انجام می شود تصریح کرد: برای افزایش ظرفیت واجرای طرح های توسعه بویژه نیازمند تامین آب منفی برای انجام فرآیند ها به صورت کامل هستیم.

رئیسی بیان کرد: معدن طلای شادان با ظرفیت سالانه ۳۰۰ کیلوگرم استحصال شمس طلا را دارد که در حال حاضر که سعی می شود ظرفیت کامل استحصال اجرایی گردد.

انتهای پیام

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها