کویرتایر جواز تأسیس شهرک صنعتی تخصصی صنایع لاستیک دریافت کرد+ عکس

در مراسمی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور،کویرتایر جواز تأسیس شهرک صنعتی تخصصی صنایع لاستیک دریافت کرد

به گزارش ” پیام خاوران “ در مراسمی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، به استناد قانون اصلاح تبصره ۵ بند الف ماده ۳ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ، به شرکت کویرتایر اجازه داده شد تا نسبت به تأسیس شهرک صنعتی غیردولتی تخصصی صنایع لاستیک در شهرستان بیرجند اقدام نماید.

مصداق شعار” ایران قوی” در کویرتایر

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در این آیین، با اعطای جواز تاسیس به مهندس سید محمد حسین زینلی مدیرعامل شرکت کویرتایر گفت: یکی از آرزوهای همیشگی ایران بزرگ و رهبری عزیز که به کرات به آن اشاره کرده اند ،قطع حلقه های وابستگی به بیگانگان است که در کویرتایر مشهود است و حقیقتا” شعار (ایران قوی) در کویرتایر مصداق یافته است.

دکتر کوشش تبار پس از بازدید از خط تولید و طرح های در حال توسعه و نیز استماع گزارش مدیرعامل شرکت کویرتایر اظهار داشت: از گزارش امیدآفرین این مجموعه مشعوف شدم و به جوانانی که در شاخه های مختلف دانش بنیان فعالیت دارند توصیه می کنم از مهندس زینلی که با ذهنی جوان و پرجولان مجموعه کویرتایر را به پیش می برد، درس بگیرند.

وی  با  اشاره به فعالیت های کویرتایر در حفظ ارز و عدم خروج آن از کشور، بزرگترین موفقیت کویرتایر را در پرورش نیروهای بومی فعال،جوان و باورمند عنوان کرد وخطاب به مدیرعامل کویرتایر گفت: اینکه سازمان یادگیرنده ای را با حضور جوانان مبتکر و خلاق شکل داده اید،بزرگترین مزیت شماست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با ذکر این مطلب که همه امید دولت در قوام و بقا بخشیدن به اقتصاد پایدار است افزود: دولت معتقد است بدون نخبگان اقتصادی و حمایت از بخش های خصوصی همچون کویرتایر، اقتصاد کشور رونق نمی گیرد و شرکت شما بزرگترین هدف دولت را محقق نموده است.

بیشتر بخوانید   اقدام سپاه باعث انسجام و اتحاد ملت ایران شد/ سپاه در همه عرصه ها خادم مستضعفان است

دکتر کوشش تبار با اشاره به اینکه بزرگترین دستاورد این کارخانه باور شعار(ما می توانیم) است  تصریح کرد: ابتکار عمل مهندسین کویرتایر در قطع وابستگی حلقه های زنجیره ارزش و نقش آفرینی آن در تنظیم بازار و تقاضای مردمی دو خصیصه مهم این شرکت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور افزود:  خوشحالم در این خطه از سرزمین ایران رفتارهای خلاقانه و نوآورانه در بخش خصوصی و شرکتهایی چون کویرتایر در حال تحقق یافتن است.

وی بیان کرد: اعطای این پروانه در راستای شعار دولت سیزدهم و تاکید رئیس جمهور در خصوص حمایت از تولید داخل است که همه فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاران به این باور برسند که فضای فعلی کشور و استان خراسان جنوبی فضای سودآفرین،اعتمادآفرین و تسهیل گر است.

تاسیس شهرک صنعتی لاستیک نه تنها برای کویرتایر بلکه برای استان تحول آفرین است

مدیرعامل شرکت کویرتایردر این مراسم ضمن خیرمقدم به معاون  وزیر کشور گفت: این اقدام ارزشمند وماندگار در راستای برخورداری از تسهیلات مندرج در قانون مالیاتهای مستقیم ماده ۱۳۲مربوط به شهرک های صنعتی است که در طی بازدید استاندار   محترم خراسان جنوبی و درخواست این مجموعه مورد موافقت قرار گرفت.

سیدمحمدحسین زینلی افزود: الحمدلله این طرح مورد استقبال و موافقت قرار گرفت و بدون شک با اجرای آن استان خراسان جنوبی در زمینه سرمایه‌گذاری و اشتغال متحول خواهد شد.

وی بیان کرد: در این شهرک تخصصی صنایع لاستیک که برای نخستین بار مجوز آن را در کشور کویرتایر اخذ کرده  بیش از ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید   عملیات اجرایی مرکز آموزش شرکت کویرتایر آغاز شد

مدیرعامل شرکت کویرتایر گفت: مجوز تاسیس شهرک صنعتی تایر نه تنها برای کویرتایر بلکه برای کل استان مبدا تحول خواهد بود چرا که این مجوز  سبب جذب سرمایه گذار برای این استان کم برخوردار  می شود.

وی یکی از برکات جواز تاسیس شهرک صنعتی را  معافیت از پرداخت مالیات به مدت ۱۳ سال دانست و اذعان کرد:  همانند موافقت اصولی که یکبار صادر گردید و برکات آن هنوز تداوم دارد،این مجوز هم  سالهای سال فرآیند رنجیره ارزش تولید تایر را در این کارخانه تسهیل خواهد کرد.

توسعه و اجرای شهرک‌های خصوصی از مهمترین سیاست‌های وزارت صمت

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی هم در این مراسم گفت: یکی از مهمترین سیاست‌های وزارت صمت، توسعه و اجرای شهرک‌های خصوصی است.

مهندس مهدی پارسا افزود: از آنجایی که دولت در نظر دارد در تامین منابع و  ایجاد زیرساخت‌های بخش خصوصی با جدیت بیشتری ورود کند تصمیم دارد تا زیرساخت‌های مورد نیاز را برای استقرار واحدهای تولیدی فراهم می‌کند.

وی افزود: خراسان جنوبی با تولید ۳۱ هزار تن لاستیک، دومین تولیدکننده لاستیک‌های سواری در کشور است و قصد داریم در شهرک تخصصی صنعت لاستیک تمام صنایع پایین دستی را نیز ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی اظهار داشت:مساحت این شهرک تخصصی برای اجرای طرح های پایین دستی صنعت تایر، ۱۱۲ هکتار در نظر گرفته شده است .

در آیین اعطای جواز تأسیس شهرک صنعتی غیردولتی تخصصی صنایع لاستیک، دکتر اشرفی معاون هماهنگی درامور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی، فرماندار بیرجند، مدیران کل صمت، اقتصاد و دارایی و شرکت شهرک های صنعتی و تنی چند از مدیران ستادی استانداری خراسان جنوبی و خبرنگاران رسانه های گروهی حضور داشتند.

بیشتر بخوانید   عملکرد نمادهای بورسی خراسان جنوبی|سیدمحمدامین حسینی

 

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها