تحویل ۲۹ پنل خورشیدی به عشایر شهرستان بشرویه

در مراسمی با حضور نماینده طبس، فردوس،سرایان و بشرویه در مجلس، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان ۲۹ پنل خورشیدی به عشایر شهرستان بشرویه تحویل شد.

به گزارش “پیام خاوران“، صبح امروز در مراسمی با حضور نماینده مردم شریف شهرستان های طبس، فردوس،سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی، فرماندار شهرستان بشرویه، مدیر توزیع نیروی برق و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی ۲۹ پنل خورشیدی به عشایر این شهرستان تحویل شد.

مهدی دادگر ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تبریک این هفته به همه بسیجیان و مردم شهید پرور استان،در این مراسم اظهار داشت: در راستای خدمت رسانی به عشایر سختکوش و پرتلاش شهرستان بشرویه و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار این شهرستان، تعداد ۲۹ پنل خورشیدی قابل حمل با اعتباری بالغ بر ۳۴۴ میلیون تومان به عشایر شهرستان بشرویه تحویل شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی از توزیع ۴۵۰ پنل خورشیدی در بین عشایر استان در سال ۱۴۰۰ با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۳۴۱ میلیون تومان خبر داد و افزود: هزینه تمام شده هر پنل خورشیدی ۱۱ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان می باشد که ۱۰ درصد هزینه آن از عشایر و مابقی از محل عوارض برق بودجه سال ۱۴۰۰ تامین شده است.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور مبنی بر اهتمام همه دستگاه ها در رفع محرومیت مناطق کمتر توسعه یافته در کشور و استان اشاره و گفت: در سال ۱۳۹۹ نیز تعداد ۱۲۰۰ پنل خورشیدی در بین عشایر سراسر استان به منظور برخورداری آنها از نعمت روشنایی توزیع شده است.

دادگر همچنین از برنامه ریزی به منظور ادامه این طرح در سال ۱۴۰۱ خبر داد و ادامه داد: با اقدامات و هماهنگی های صورت گرفته مرحله بعدی این طرح جهادی و بزرگ با توزیع ۳۰۰ دستگاه پنل خورشیدی در استان آغاز خواهد شد.

بیشتر بخوانید   مدارس خراسان جنوبی از روز سه‌شنبه حضوری می‌شود

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها