کشف فرآورده‌های نفتی قاچاق در خراسان جنوبی ۴۰۰ درصد افزایش یافت

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: کشف فرآورده‌های نفتی قاچاق از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش “پیام خاوران”،محمدرضا عابدانی صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه رسالت اصلی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی تامین و توزیع فرآورده‌های نفتی است، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در خراسان جنوبی توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد رشد دارد.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی بیان کرد: در استان هزار و ۵۰۰ مصرف کننده عمده و جزو فرآورده‌های نفتی داریم که به صورت مستمر فرآورده دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۹۷ نفتکش جدید به ناوگان این مدیریت اضافه شده است افزود: در حال حاضر تامین و انتقال سوخت استان به وسیله ۲۳۰ دستگاه نفتکش انجام می‌شود.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی عنوان کرد: در سال جاری در زمینه حمل و جابه‌جایی فرآورده‌های نفتی، این شرکت ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه جابه‌جایی فرآورده نفتی پرداخت کرده است و از ابتدای امسال ۲ میلیون لیتر سوخت جت و هواپیما تحویل شرکت‌های هواپیمایی شده است.

عابدانی اضافه کرد: در سال جاری ۶ هزار بازدید از سطح مجاری عرضه و پنج هزار و ۳۰۰ مورد بازدید از کیفیت محصول ارائه شده انجام شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت نازل‌ها در جایگاه‌های سوخت به صورت مستمر مورد بازدید قرار می‌گیرد، بیان کرد: براساس بازدیدهای انجام شده به صورت میانگین ۹۵ نازل‌ها به صورت مستمر فعالیت داشتند و خرابی نازل‌ها در استان نسبت به کشور بسیار پایین و ناچیز است.

عابدانی یادآور شد: برای برخورد لازم با تخلفات در توزیع فرآورده‌های نفتی در سال جاری ۱۰ میلیارد ریال غرامت از بخش‌هایی که تخلف کردند دریافت شده است.

بیشتر بخوانید   آماده باش12 تیم بازرسی کنترل مصرف برق در دستگاه‌های اجرایی استان

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از جمله اقداماتی که برای کاهش قاچاق فرآورده‌های نفتی در حال انجام است، تامین فرآورده نفتی کشور افغانستان به صورت قانونی است، عنوان کرد: در این راستا از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲ میلیون لیتر به ارزش ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به صورت خرده فروشی و بیشتر در بازارچه ماهیرود به فروش رسیده است.

وی گفت: کشف فرآورده‌های نفتی قاچاق از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰۰ درصد رشد داشته است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی اضافه کرد: در خراسان جنوبی ۲۵ جایگاه سی ان جی  فعال است که در سال جاری ۶۰ میلیون متر مکعب گاز تحویل آنها شده و گاز تحویل شده رشد پنج درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

عابدانی با اشاره به مشکلات انتقال فراورده‌های نفتی توسط  نفتکش‌ها ادامه داد: این موضوع مشکلاتی در افزایش تردد آنان در جاده‌های استان ایجاد کرده به گونه‌ای که با هر نفتکش تنها می‌توانیم ۳۰ هزار لیتر فرآورده را به استان منتقل کنیم.

وی با اشاره به انتقال فرآورده نفتی به وسیله نفت‌کش‌ها از رفسنجان به سمت مشهد عنوان کرد: این طرح با اعتبار ۱۲ هزار میلیارد تومان در مرحله کسب مجوز از شورای اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه کشور است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:  ۱۰۰ درصد درخواست، خرید و پرداخت ارزش فرآورده‌های نفتی در استان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

عابدانی با بیان اینکه در زمینه مدیریت بحران سرما ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر فرآورده نفتی توزیع کردیم ادامه داد: با تامین سوخت جایگزین واحدهای مرغداری، گلخانه‌ای و واحدهای تولیدی و صنعتی از قطع گاز خانگی جلوگیری شد.

بیشتر بخوانید   همایش ملی راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه برای مدیریت بحران سرما سه میلیون لیتر نفت سفید را در جایگاه‌ها و فروشندگی‌های استان توزیع کردیم، اضافه کرد:  از این مقدار در بحران سرما ۶۰۰ هزار لیتر توزیع شد، همچنین در این مدت ۹۸ هزار سیلندر گاز نیز توزیع کردیم.

عابدانی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای مدیریت مصرف انرژی در نوروز ۱۴۰۲ گفت: خراسان جنوبی در مسیر طریق الرضا قرار دارد به همین خاطر از یک ماه پیش اکیپ‌های مختلف از جایگاه‌های سوخت استان بازدید داشته‌اند تا خرابی‌های پازل‌ها به حداقل برسد.

وی اضافه کرد: کارت‌های سوخت در اختیار جایگاه‌ها را به صورت مناسب بین جایگاه‌ها توزیع کردیم تا گردشگران نوروزی مشکلی در تامین فرآورده نفتی خود نداشته باشند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی با تاکید به استفاده از کارت سوخت شخصی عنوان کرد: درخواست داریم مردم در راستای مسدود نشدن کارت‌های سوخت شخصی خود حتما تا پایان سال جاری یک مرحله از کارت سوخت شخصی خود سوخت گیری کنند.

وی در زمینه ایمنی انبار نفت بیرجند که در ورودی شهر از سمت شهرستان درمیان جانمایی شده گفت: تیم کارشناسی از پدافند غیرعامل کشور بارها از این انبار بازدید کردند و کوچکترین نقص فنی و ایمنی را گزارش نکردند.

عابدانی خاطرنشان کرد: بر اساس نظر کارشناسان به دلیل تجهیزات کامل به لحاظ ایمنی انبار نفت استان هیچ مشکلی ندارد.

انتهای پیام/۱۰۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها