در هفته نخست آبان ماه امسال ثبت شد؛ قشم میزبان ۸۰ هزار گردشگر

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: حدود ۸۰ هزار گردشگر در هفته نخست آبان ماه امسال از زیبایی های جزیره قشم دیدن کردند.

به گزارش “پیام خاوران “ به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مرتضی شیخ زاده  اظهار داشت: از دوم تا هفتم آبان ماه امسال، منطقه آزاد قشم میزبان ۷۸ هزار و ۶۸ گردشگر از نقاط مختلف کشور بود.

وی افزود: امسال استقبال گردشگران نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به دو برابر شده است.

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به سه مبدا ورود مسافر به جزیره قشم گفت: بالاترین رقم ورود مربوط به بندر مسافری پهل- لافت با ۴۸ هزار و ۱۳ گردشگر بوده است.

به گفته شیخ زاده، در این مدت، ۲۶ هزار و ۵۸۵ گردشگر از طریق بندر مسافری شهید ذاکری و ۱۸ هزار و ۲۳۲ مسافر نیز از طریق فرودگاه وارد منطقه آزاد قشم شده اند.

وی به حضور گردشگران در ژئوسایت ها و مراکز گردشگری قشم اشاره کرد و افزود: قشم به عنوان یک مقصد گردشگری، ظرفیت های ارزنده ای در حوزه های مختلفی همچون، تفریحات دریایی و هوایی، ژئوسایت ها، میراث فرهنگی و صنایع دستی دارد.

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در پایان بیان داشت:  افزایش ساخت پروژه های اقامتی، فروشگاه های صنایع دستی و مراکز رفاهی و تفریحی در جزیره، بیانگر پتانسیل رو به رشد و توسعه ای قشم برای جلب و جذب گردشگران است.

جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس با ظرفیت های ارزشمند گردشگری در جنوب ایران و در استان هرمزگان واقع شده است.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها