استاندار خراسان جنوبی: ایده‌های دارای توجیه اقتصادی حمایت می‌شوند

استاندار خراسان جنوبی گفت: آمادگی لازم برای حمایت از طرح و ایده‌های دارای توجیه اقتصادی و با قابلیت عملیاتی شدن را از جمله در حوزه گردشگری داریم.

به گزارش“پیام خاوران “ ، محمد صادق معتمدیان در نشست هم‌اندیشی با فعالان بخش گردشگری استان افزود: به دلیل بسترهای مناسبی که در استان داریم، گردشگری یکی از پیشران‌های توسعه‌ای به شمار می‌رود.

وی از خراسان جنوبی به عنوان استانی با ظرفیت‌های گردشگری فراوان یاد کرد و گفت: وجود بیش از ۶۰ جاذبه طبیعی، هزار و ۸۰۰ اثر ملی در حوزه میراث فرهنگی و چهار اثر جهانی به ثبت رسیده، از مهم‌ترین ظرفیت‌های استان برای جذب گردشگر است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: فرهنگی بودن استان و نیروی انسانی مستعد هم از پتانسیل‌های منحصر به فردی است که می‌تواند به جذب گردشگر کمک کند.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین اولویت ما معرفی این جاذبه‌هاست خاطرنشان کرد: از رویکردهای ما در ۲ سال گذشته، معرفی هرچه بیشتر توانمندی‌ها و پتانسیل‌ها است.

معتمدیان اظهار داشت: رسانه‌ها و مطبوعات استان نیز در این زمینه، همراهی خوبی داشته‌اند.

وی تاکید کرد: در بحث استفاده از ظرفیت‌های گردشگری باید سیاست‌های کلان نظام، فرمایشات رهبر معظم انقلاب، سیاست‌های چشم‌انداز کشور و حوزه گردشگری مدنظر باشد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به موقعیت و شرایط خاص استان، گردشگری را مسیری برای درآمدزایی و اشتغال مردم عنوان کرد و گفت: ما باید با برنامه‌ریزی درست و استفاده از همه فرصت‌ها، موانع و مشکلات موجود در این راه حذف کنیم.

وی افزود: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز باید کمک کنند تا تعاملات منطقه‌ای را گسترش دهیم.

وی به راهکارهای تبیین شده برای استفاده هرچه بهتر از ظرفیت‌های گردشگری پرداخت و گفت: اصلی‌ترین کار، تدوین سند جامع گردشگری است که در شورای پژوهشی استان به تصویب رسیده است.

بیشتر بخوانید   مدیرعامل بانک سپه اطمینان داد:هیچگونه برنامه ای برای تعدیل پرسنل بانکهای ادغامی نداریم

معتمدیان اظهار داشت: در این سند، نقشه راه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت حوزه گردشگری تعیین شده و تکلیف همه دستگاه‌ها نیز در این زمینه روشن می‌شود.

این نشست که با حضور حجت الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان و نماینده قوه مقننه در شورای عالی گردشگری کشور، محمدرضا مجیدی دبیرکل مجامع آسیایی و رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیرکل حوزه استاندار، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همراه بود، به طرح موانع، چالش‌ها و فرصت‌های گردشگری استان و ارائه راهکارهایی برای استفاده هرچه بهتر از این ظرفیت گذشت.

منبع: ایرنا

انتهای پیام /

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها