سردار احمدی: حیات “حاج‌قاسم” هیمنه استکبار را شکست

فرمانده سابق سپاه قم و یکی از همرزمان شهید سلیمانی با بیان اینکه “جمهوری اسلامی در حال حاضر سربلندترین دوره‌های خود را می‌گذراند” گفت: حیات حاج قاسم سلیمانی هیمنه استکبار را شکست.

به گزارش ” پیام خاوران “ ، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا احمدی امشب در برنامه محوری مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با عنوان مرد میدان با اشاره به مراسمی که سال گذشته بعد از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در حسینیه جماران بیرجند با حضور بی شمار مردم برگزار شد اظهار داشت: به یقین اعتقاد دارم قلب تک تک شما مردم ولایت مدار خراسان جنوبی که امشب از طریق تلویزیون بیننده مراسم سالگرد این شهید هستید برای او تنگ شده است و دوست داشتید بر سر مزارش حاضر باشید.

وی با بیان اینکه شما مردم خراسان جنوبی سال گذشته در مراسمی که برای شهادت  سردار دل ها برگزار کردید با حضور پر شور خود حماسه آفرید افزود: سال گذشته مقام معظم رهبری در اولین سخنرانی خود که پنج روز بعد از شهادت سردار دلها و در ۱۹ دی ماه در دیدار با جمعی از مردم قم ایراد کردند، فرمودند حاج قاسم سلیمانی همیشه گزارشات کاری که انجام می دادند برای ما گزارش می دادند.

فرمانده سابق سپاه قم با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی در زمان حیات خود بارها الفاظ عظیمی را به کار برده است و در وصیت نامه خود هم به  رهبری بارها اشاره می کند افزود: رهبری چهارده روز بعد از شهادت سردار دل ها دومین سخنرانی خود را در ۲۷ دی ماه سال گذشته ایراد کردند و از راه سردار دلها به عنوان مکتب حاج قاسم سلیمانی اشاره کردند.

سردار احمدی با اشاره به آیه ۵ سوره ابراهیم مبنی بر لشکر فرعون در مقابل حضرت موسی ( ع ) افزود: هنگامی که اصحاب موسی لشکر فرعون را در مقابل خود دیدند به حضرت موسی گفتند باید در برابر این جمعیت چه کاری انجام دهیم؟ حضرت موسی تاکید کرد که در اسلام بن بست وجود ندارد و  خداوند  امت خود را هنگامی که بر سر دو راهی ها است از گمراهی به راه نجات هدایت می کند و به راستی اگر خوب بنگریم آیات قرآن، در برخی امور  مشابه سازی اتفاقات امروزی است

بیشتر بخوانید   650 برنامه به مناسبت سالگرد شهادت شهید سلیمانی در خراسان جنوبی برگزار می شود

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در راستای مقام حاج قاسم سلیمانی و محبوبیت او تاکید داشتند که یاد و نام حاج قاسم در دلها زنده است افزود: به راستی  ملت ما بداند یاد و نام قاسم سلیمانی در دلها زنده است و او آنقدر محبوبیت داشت که  ۲۵ میلیون نفر زیر تابوت   یک فرزندی که زاده یکی از روستاهای کرمان است گرفتندهرچند اگر خوب بنگریم ۵۰ میلیون دل مشتاق گویی  زیر تابوت او را گرفتند، که راز محبوبیت او اخلاق فداکاری و ایثارگری بود ایثارگری هایی که او در  یکی از محاصرها  با هلی کوپتر پیاده  شد و سبب نجات می شود.

رزمنده دفاع مقدس با بیان اینکه قاسم سلیمانی قهرمان ملت ما و جهان اسلام است چرا که خط بطلانی بر نقشه های شوم استکبار کشید، گفت: داعش ملعون  که وعده دو ماهه می داد تا بارگاه ائمه را در کاظمین، کربلا، نجف سامرا  تخریب کند،و از سویی دیگر در دیالمه عراق اعلام کردند ظرف دو ماه  کار عراق یکسره می کنیم و بعد از آن ظرف شش ماه دیگر خاک ایران و مشهد را بارگاه  علی ابن موسی الرضا(ع) را می گیریم؟ و شما ملت دیدید که سردار دلها در برابر همه این خیال پردازیهای استکبار ایستادگی کردو به راستی که حال اگر سلیمانی و مدیریت رهبری نبود، مشخص نبود نیات شوم جبهه استکبار چه بر سر عراق و کشور ما می آورد.

وی با اشاره به یکی از مصاحبه های اخیر برنامه بدون تعارف با یکی از دوستان حاج قاسم سلیمانی بیان داشت: در یکی از محاسبه ها  که چندی پیش از شبکه دوم سیما منتشر شد داستان از این قرار بود که تو با حاج قاسم در خانه خدا با او عقد اخوت بسته بود و سردار دلها وصیت کرده بود که او در مراسم تدفین حاج قاسم حضور داشته باشد و کار دفن را انجام دهد، اما ماجرا از این قرار بود که گویا یک روز حاج قاسم با او در نیمه های شب تماس برقرار می کند و از او می خواهد تا به مزار شهدای کرمان بیاید و بعد از گریه زیاد از او می خواهد در کنار قبر حسین یوسف اللهی دفن شود گویا سردار خود با خبر بوده که قرار است پیکرش ماند اربابش امام حسین (ع) عِرباً عِربا؛ شود.

بیشتر بخوانید   بازی؛ با تئاتر معلولان

سردار احمدی  ادامه داد: اگر قاسم سلیمانی، شهیدان مدافع حرم، مدیریت معصوم گونه امام خامنه ای، نبود خدا می داند چه می شد و بر سر ما چه می آمد، چرا که اگر چیزی را که دشمن تدارک دیده بود حاصل می شد کار بسیار سخت بود، سردار دلها  آتشی  بزرگ را از جهان اسلام  خاموش کرد،که باید این مکتب را قدر بدانیم راه او را زنده نگه داریم یاد نام حاج قاسم سلیمانی را گرامی بداریم.

فرمانده سابق سپاه قم با بیان اینکه انقلاب و جمهوری مقدس اسلامی در مکتب حاج قاسم  بسیار مهم بود افزود:  آن جایی که سلیمانی ها، حسن تهرانی ها  میدان دار انقلاب بودند، پیروز بودیم و پیشرفت‌های زیاد از آن ما بود تا جایی که در برخی امور از رتبه های صد به رتبه   یک در جهان رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه باید به جوانان اتکا کرد و به غرب و غربیان بی اعتماد بود همانطور که حاج قاسم عراق و سوریه را آزاد کرد حاج قاسم سلیمانی ها  بن بست را می‌توانند  بشکنند، حسن تهرانی ها بن بست ها و حصرها را می شکنند.

سردار احمدی با بیان اینکه باید انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی را در مکتب حاج قاسم راهبری کنیم افزود: بنا به فرموده رهبری حاج قاسم قهرمان ملت ما و جهان اسلام است حیات او هیمنه استکبار را شکست و جمهوری ما سر بلندترین دوره خود را دارد مسئولان باید در راه او بیشتر از اعتلا و کارآمدی خود استفاده کنند.

وی این را هم تاکید کرد که  جمهوری اسلامی ما حرم است اگر دشمن این حرم را از بین ببرد، هیچ حرمی باقی نمی ماند و برای  نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید بیان داشت:  جمهوری اسلامی مانند خیمه است اگر آسیب دید بیت الله الحرام  و مدینه آسیب می بیند، نجف اشرف،کاظمین ، مشهد هم آسیب می بیند و از آن چیزی باقی نمی ماند و از سویی دیگر دشمنان و کفار  به قرآن، هم رحم نخواهند کرد، پس باید حواسمان به این حرم و خیمه گاه باشد.

بیشتر بخوانید   طرح محله محور شهید سلیمانی در خراسان جنوبی آغاز شد

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها