۳۸ کیلومتر شبکه فیبرنوری در شهرستان خوسف اجرا شد

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: ۳۸ کیلومترفیبر نوری روستایی برای اتصال روستاهای شهرستان خوسف به شبکه فیبر نوری استان اجرا و زیربار رفته است.

به گزارش “پیام خاوران “، مصطفی بهی صبح امروز در جلسه بررسی وضعیت ارتباطی شهرستان خوسف در محل فرمانداری این شهرستان اظهار داشت:با اجرای شبکه فیبرنوری ۲۸ روستا‌ی این شهرستان با بیش از یک هزار و۵۰۵ خانوار با جمعیت ۴ هزار و۱۰۵ نفر از مزایای آن برخوردار شده اند.

وی گفت: برای اجرای شبکه فیبرنوری در سطح روستاهای این شهرستان بالغ بر ۱۵میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات سرمایه گذاری شده است.

 

بیشتر بخوانید

خراسان جنوبی پیش رو در اجرای فیبر نوری در کشور

پهنای باند تامین شده در خراسان جنوبی ۱۲۰ گیگابیت درثانیه است

 

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۶۸ مدرسه شامل ۱۵ مدرسه شهری و۵۳مدرسه روستایی این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

بهی با بیان اینکه ۶۸ روستای بالای ۲۰خانوار این شهرستان دارای پوشش مطلوب تلفن همراه است تصریح کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد روستاهای بالای بیست خانوار نیز از پوشش تلفن همراه بهره مند هستند.

وی به وضعیت اینترنت در سطح این شهرستان اشاره کرد وافزود: ۸۸ روستای این شهرستان دارای اینترنت نسل چهار می باشد و با اتمام اجرای چهار سایت دیگر در دست اقدام که۴۱ روستای دیگر را به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد کرد ،تمامی روستاهای بالای بیست خانوار شهرستان از اینترنت پرسرعت نسل چهار بهره مند می شوند.

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات خراسان جنوبی اظهارکرد:تمامی ۷۱روستای بالای ۲۰ خانوار خوسف از تلفن خانگی برخوردار هستند.

 

جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

بیشتر بخوانید   تیم های امدادی شهرستان های خراسان جنوبی در حال آماده باش قرار گرفتند

بهی خاطر نشان کرد: از ابتدای دولت۶دستگاه خودپرداز پست بانک از اعتبارات توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات در روستاهای ماژان، معدن قلعه زری، سیوجان، فدشک،فریز و تقی آباد شهرستان خوسف نصب شده است.

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها