تفکیک زباله از مبداء باید از خانواده ها شروع شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: تفکیک زباله از مبداء ، به عنوان یکی از راه های کاهش آسیب های اجتماعی، باید از خانواده ها شروع شود.

به گزارش “پیام خاوران “، ناصر خوش خبر در جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده استان که با دستور کار ساماندهی متکدیان و زباله گردها برگزار شد، اظهار داشت : چنانچه موضوع تفکیک زباله از منازل را به مردم توصیه می کنیم، باید مشوق های لازم را هم برای آنها در نظر بگیریم.

وی با اشاره به اصلاح برخی از الگوهای جمع آوری زباله از سطح شهر، نقش رسانه ها و صدا و سیما را در فرهنگ سازی خیلی مؤثر دانست.

 

بیشتر بخوانید

معاون استاندارخراسان جنوبی:مخاطب شناسی،شرط موفقیت مدیران در ارائه اقدامات و برنامه ها است

اطلاع‌رسانی دستاوردهای دولت مستلزم ارتباط‌گیری با جامعه هدف است

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی از فرمانداری ها و شهرداری ها خواست با الگوگیری از دیگر استان ها در بحث تفکیک زباله از مبدأ و همچنین کاهش زباله گردی و تکدی گری در سطح استان اقدام نمایند.

خوش خبر تصریح کرد: در این زمینه باید آگاهی های لازم به مردم داده شود تا از ترحم و دلسوزی بی مورد در خصوص متکدیان و زباله گردها جلوگیری کرده و با متولیان امر، همراهی و همکاری لازم را انجام دهند .

وی با تأکید بر این که تکدی گری و زباله گردی، دو آسیب اجتماعی هستند که ریشه در فقر دارند، به نقش کلیدی مردم در ساماندهی این افراد اشاره کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی خطاب به نهادهای حمایتی عنوان کرد: این نهادها باید بررسی نمایند که چنانچه خدماتی که به زباله گردها و متکدیان تحت پوشش ارائه می شود، کافی نیست، در زمینه توانمند سازی خانواده های این دو قشر جامعه، اقداماتی نظیر حمایت در راستای انجام کار و فعالیت اقتصادی آنها انجام شود.

بیشتر بخوانید   مجتمع فولاد قاین به قطب فولاد شرق کشور تبدیل می‌شود

خوش خبر تأکید کرد: این افراد در هر جایی که بتوانند تولید ثروت و کسب درآمد کنند، حمایت می شوند.

وی متذکر شد: لازم است فرمانداران و دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر، شرح وظایف و مأموریت های دستگاه ها را در قالب “طرح جامع ساماندهی تکدی گری و زباله گردی” تدوین کرده و با مسئولیت سازی برای دستگاه های اجرایی در جهت کاهش تکدی گری و زباله گردی اقدام نمایند.

 

 جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. ( کلیک کنید)

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی عملکرد دستگاه ها در این زمینه در بازه زمانی مشخصی، پس از بررسی در کارگروه شهرستانی، جهت طرح در کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت و خانواده استانداری ارائه شود.

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها