۱۹ میلیارد تومان به اعتبارات بیابان زدایی خراسان جنوبی افزوده شد

مدیرکل منابع طبیعی خراسان‌جنوبی گفت: میزان اعتبارات بیابان زدایی استان در سال جاری ۲۲ میلیارد تومان بود که ۱۹ میلیارد تومان دیگر به این رقم اضافه شده است.

به گزارش “پیام خاوران “ علیرضا نصرآبادی اظهار کرد: متأسفانه در بودجه ۱۴۰۰ از محل صندوق توسعه ملی اعتباری چه برای بیابان زدایی و چه آبخیزداری در نظر گرفته نشده است در حالی که در استان‌هایی چون خراسان‌جنوبی با مشکلاتی در این حوزه‌ها رو به رو و به این اعتبار نیاز دارند.

وی  بیان‌کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس در فصل بودجه در این خصوص پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی در خصوص اعتبار بیابان زدایی استان در سال جاری گفت: هر چند نسبت به سال گذشته بودجه ما ما کمتر ولی در هر حال معقول بود و در گام اول ۲۲ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که در حال حاضر ۱۹ میلیارد تومان دیگر قطعی شده است.

 

بیشتر بخوانید 

آیا در بودجه ۱۴۰۰ برای بیابان‌زدایی از صندوق توسعه ملی اعتباری دیده شده است؟

۱۵ میلیارد ریال برای مطالعات آبخیزداری در خراسان جنوبی اختصاص یافت

 

 

نصر آبادی در زمینه روند طرح زراعت چون در خراسان‌جنوبی نیز افزود: در این طرح علاقمندان با همکاری منابع طبیعی اقدام به کاشت گونه‌های سریع الرشد برای تأمین چوب مورد نیاز صنایع و کارخانه‌های ذغال سازی می‌کنند.

وی با بیان اینکه تعهد ما در موضوع زراعت چوب ۵۰ هکتار بوده است، بیان‌کرد: ما طی یک قرارداد با یک شرکت در ۵۰ هکتار طرح زراعت چوب را داریم و در فردوس نیز طرح زراعت چون در ۵۰ هکتار پیگیری می‌شود.

 

 

 جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. ( کلیک کنید)

 

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی یادآور شد: در مجموع می‌توان گفت در حوزه طرح زراعت چوب ما دو برابر تعهد پیش رفته‌ایم که امیدواریم هم نیاز صنایع وابسته به چوب در استان را تا حدی برطرف کرده و هم در راستای کاهش قاچاق چوب نقش‌آفرین باشد.

بیشتر بخوانید   مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی معرفی شد

منبع:مهر

انتهای پیام / ۱۰۱

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها