کرونا با این افراط و تفریط‌ ها درمان نمی‌شود

یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه همیشه دو دیدگاه افراط و تفریط را در طب سنتی شاهد بودیم که هر دو اشتباه است، گفت: دانشی که مبتنی بر طب حکیمانه است و دانش طب نوین می‌توانند در کنار یکدیگر به پیشگیری و درمان بیماری کرونا و سایر بیماری‌ها کمک کنند.

به گزارش “پیام خاوران “، دکتر مریم نواب زاده اظهار کرد: طب سنتی با توجه به علائم و نشانه های بیماری ها، برنامه و پروتکل مشخصی را ارائه می کند. درست است که کرونا یک بیماری نوپدید است ولی طب حکیمانه ایرانی می تواند برنامه های خیلی مشخص و شفافی را ارائه کند و دانشی که مبتنی بر طب حکیمانه است و دانش طب نوین می توانند در کنار یکدیگر به پیشگیری و درمان این بیماری و سایر بیماری ها کمک کنند.

 

بیشتر بخوانید

حضور متخصصان طب سنتی در کلنیک تنفسی بیمارستان ولیعصر بیرجند

مجوز ۶ شربت عناب به عنوان داروی طب سنتی در کشور اخذ شد

 

وی در ادامه افزود: طب ایرانی بر تقویت طبیعت بدن تاکید دارد. طبیعت قوه ی مدبره هوشمندی است که فاقد اراده است که این قوه برای مدیریت و حیات بهتر انسان و تمام موجودات زنده برنامه ریزی و موجود زنده را هدایت می کند. با این دیدگاه اگر به بیماری نگاه کنیم، اگر ویروسی وارد بدن شود، در صورتی که طبیعت بدن قوی باشد و بتوانیم طبیعت و ایمنی را بالا نگه داریم، بدن می تواند آن را کنترل و بدون ایجاد عارضه جانبی و یا با حداقل عارضه به بهبودی و سلامت برگردد.

 

متخصص طب سنتی با بیان اینکه همیشه دو دیدگاه افراط و تفریط را در طب سنتی شاهد بودیم گفت: دیدگاه افراطی دیدگاهی است که تعداد زیادی از جامعه را شامل می شود که باور دارند همه چیز در طب سنتی خلاصه می شود و بیشتر تاکید بر درمان با طب سنتی و منکر طب نوین هستند که این دیدگاه بدی است و گاها باعث عدم مراجعه بیماران به حیطه های درمانی و تخصصی می شود و گاهی عارضه ایجاد می کند. دیدگاه تفریط نیز دیدگاه کسانی است که علم و دانش را منحصر به علم نوین می بینند و منکر دانش طب سنتی ایرانی و طب حکیمانه هستند که این دیدگاه هم دیدگاه بدی است چون این دانش طب ایرانی محصول تجربه و دانش حکیمانه قرن ها و سالهای حکمای زیادی بوده و جوابگوی نیاز بشر در هزار سال بوده است .

بیشتر بخوانید   تولید 25 هزار ملزومات بهداشتی در 4 هنرستان استان خراسان جنوبی

 

جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

دکتر نواب زاده خاطر نشان کرد: اکنون با شیوع ویروس کرونا برنامه ای که طب ایرانی دارد بیشتر بر کاهش علائم و بهبود وضعیت بیمار، کاهش دوره بیماری و علائمی که منجر به عارضه می شوند را تخفیف دهد، می باشد که لازم به ذکر است طب سنتی ایران و طب نوین به عنوان دو بال یک پرنده سلامت می توانند در کنار هم عمل کنند.

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها