بیش از ۱۳ هزار کیلومتر گاردریل در محورهای ارتباطی خراسان جنوبی نصب شد

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از نصب و تعمیر بیش از ۱۳ هزار کیلومتر گاردریل در محورهای ارتباطی استان خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران“، سجاد احمدی شاهرخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی ۹ ماهه امسال نزدیک به ۹۸۰ عدد گاردریل از سطح محورهای استان جمع‌آوری و تعمیر و بالغ بر ۱۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتر گاردریل نصب شده است.

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: با توجه به بودجه تخصیص یافته و بر حسب اولویت و ترافیک محورها بحث ایمن سازی در راه‌های استان با جدیت توسط این اداره کل پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری ۹۸۰ عدد گاردریل‌های آسیب دیده بر اثر تصادفات و سوانح جاده‌ای استان جمع آوری و تعمیر و بازسازی شده‌اند.

احمدی ادامه داد: طی عملیات فوق گاردریل‌های آسیب دیده و بلا استفاده تعمیر و به چرخه راهداری بازگردانده شد که میزان صرفه اقتصادی حاصل از این عملیات ۱۷ میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی یادآورشد: از آنجایی که وجود حفاظ‌های کنار جاده‌ای و میان جاده‌ای از بروز خسارت و تلفات جلوگیری و در ایمنی کاربران جاده‌ای بسیار تاثیرگذار است، بدیهی است که بیشترین آسیب را نیز می‌بینند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز بسیار زیاد جاده‌ها به حفاظ‌های ایمنی و در راستای صرفه جویی و استفاده از گاردریل‌های صدمه دیده بازسازی و تعمیر گاردریل‌های آسیب دیده به طور مستمر در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر
بیشتر بخوانید   هشدار بارش شدید باران در جنوب خراسان جنوبی

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها