شهرداربیرجند:گردش۴میلیاردی زباله گردی دربیرجند/سایت پردازش زباله‌دربیرجندافتتاح می شود

شهرداربیرجندبابیان اینکه پروژه سایت پسماندشهرداری باوسعت۸۰هکتار درحال ساخت است گفت:زباله و طلای کثیف در بیرجندثروت شهر است و گردش مالی زباله گردی دربیرجند بیش از۴میلیاردتومان بوده که به جیب مافیای زباله دانها برمی گردد.

به گزارش ” پیام خاوران “ مهدی بهترین ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: کارگروه فضاسازی و تبلیغاتی شهری در هفته گذشته با حضور اکثر ادارات مرتبط در بیرجند شکل گرفت.

وی گفت: کلیه ادارات نسبت به آذین بندی فضای محل خود، تهیه گزارش اقدامات انجام شده کلیه ادارات به شهرداری و رایگان کردن اتوبوس های درون شهری در ۲۲ بهمن از جمله تصمیمات این کارگروه بوده است.

شهردار بیرجند افزود: دیدارهای مردمی در مساجد و بررسی مشکلات مردم، اولویت دادن به مسائل فرهنگی شهر، مشارکت شهرداری در انتشار کتاب گویش های بیرجندی، پرداخت ۱۵۰ میلیون تومان به کتابخانه های شهر و بازدید میدانی از پروژه های در حال ساخت شهر از جمله اقدامات شهرداری طی سه ماهه گذشته بوده است.

بهترین با بیان اینکه پروژه سایت پسماند شهرداری با وسعت ۸۰ هکتار در حال ساخت است تصریح کرد: زباله و طلای کثیف در بیرجند ثروت شهر است و گردش مالی زباله گردی در بیرجند بیش از ۴ میلیارد تومان بوده که به جیب مافیای زباله دان ها برمی گردد.

وی با بیان اینکه اکثر زباله گردان افراد بی بضاعت نیستند و ما امروز به دنبال ایجاد درآمد پایدار شهری هستیم ادامه داد: مراحل پایانی پروژه ۲.۵ هکتاری پارک خطی مهرشهر بیرجند در حال انجام است و همچنین پروژه بوستان طبیعت با وسعت ۴.۵ هکتار در بنددره در حال اجرا بوده که امیدواریم ادارات زیرساختی تعهدات خود نسبت به این پارک را انجام دهند تا مردم از آن استفاده کنند اما با نصب مبلمان خریداری شده این پارک در خدمت مردم قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید   قربانیان کرونا در خراسان جنوبی به ۹۰۰ نفر افزایش یافت

شهردار بیرجند خاطرنشان کرد: پروژه های بوستان الهیه، راست گردهای خیابان مدرس و خیابان پاسداران با هزینه ۵ میلیارد تومان، آیلندسازی و فضای سبز خیابان ظفر، بوستان شهید احمدی روشن در مهرشهر، شبانه روزی کردن فوریت های پزشکی شهرداری بیرجند و آسفالت معابر شهری از جمله انجام شده و یا در حال انجام شهرداری است.

بهترین اظهار کرد: شهرداری شهر را ارزان کرده و با پیشنهاد شهردار و تصویب شورای شهر در جهت حمایت از قشر کم برخوردار بهای دفتر خدمات و عوارض شهری سال ۱۴۰۱ در اکثر مناطق شمال شهر افزایش پیدا نکرده و همان تعرفه ۱۴۰۰ خواهد بود.

وی با بیان اینکه طرح ویژه ای برای بلوار صیادشیرازی به عنوان سنبل شهر بیرجند اجرا خواهد شد بیان کرد: به دلیل مشکلات کرونا کاهش قابل توجهی در هزینه اتوبوس های بخش خصوصی بوده اما شهرداری برای کمک به رانندگان به هر یک از اتوبوس های بخش خصوصی ۱۰ میلیون یارانه داده می شود.

شهردار بیرجند گفت: یکی از افق های سال آینده شهرداری جذب سرمایه گذار در شهر بیرجند است چرا که شهر تنها با عوارض اداره نخواهد شد لذا راهی جز برای تمسک جستن به سرمایه گذاری نیست و شهرداری با در اختیار داشتن بهترین زمین ها آمادگی لازم برای اجرای پروژه های عظیم شهری دارد و از تمام سرمایه گذاران بومی وغیربومی دعوت می شود در آبادانی شهر کمک کنند و ما نیز برای حمایت از آنها پیش قدم خواهیم بود.

بهترین با اشاره به فضای پادگان ۰۴ افزود: در نحوه خروج پادگان ۰۴ خوب عمل نشد و در بحث پادگان ۰۴ نیروی زمینی و نیروی هوایی طلب ریالی دارند نه طلب زمین و اداره راه و شهرسازی نیز باید به تعهدات خود عمل کند لذا این کار امکان پذیر بوده اما نه در سطح شهرداری و باید این تغییر و تحولات انجام و زمین در اختیار شهرداری قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید   عملیات اجرایی میدان "شهدای عبادی بیرجند" آغاز شد+عکس

وی با بیان اینکه شهرداری یکی از کُنش گران این ماجرا است و ما پیگیر این قضیه بوده تا زمین ها در جهت رفاه حال مردم واگذاری به شهرداری شود تصریح کرد: همچنین برای رفع ترافیک شهر ابتدا باید طرح جامع ترافیک بیرجند اجرایی شود که تاکنون این طرح در شورای عالی تایید نشده اما مراحل تایید آن در دستور کار قرار دارد؛ دست زدن به قسمت هایی از ترافیک شهر بدون اینکه تمام شهر را ببینیم کار درست نیست.

شهردار بیرجند با اشاره به پروژه هلال افزود: مجتمع هلال بیرجند به تعهدات خود عمل نکرده و شهرداری و شورای شهر مساعدت های خوبی برای پارکینگ مجتمع داشته و زمین شهرداری در اختیار مجتمع قرار بگیرد تا استفاده شود؛ مجتمع هلال پلمپ قضایی دارد و در حال حاضر نیز پروانه ساخت ندارد که فک پلمپ به تنهایی انجام نمی شود و ادامه این کار به داشتن پروانه بستگی دارد.

بهترین با بیان اینکه سایت پردازش زباله با بیش از ۵۰ میلیارد تومان هزینه کرد در ایام دهه فجر امسال افتتاح می شود ادامه داد: با توجه به قوانین جهش مسکن ۳۰ درصد تخفیف در پروانه های طرح مسکن خواهیم داشت.

انتهای پیام

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها