اخذ گواهینامه ISO ۱۰۶۶۷ توسط کانون ارزیابی سازمان مدیریت و برنامه­‌ریزی خراسان جنوبی

مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌­های توسعه و آینده­‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌­ریزی خراسان جنوبی از اخذ گواهینامه ISO ۱۰۶۶۷ توسط کانون ارزیابی سازمان مدیریت و برنامه‌­ریزی خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران“، مهدی فاطمی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به این مطلب که امروزه سرمایه انسانی موضوع مهمی در مدیریت سازمان‌ها و واحدهای منابع انسانی آنها ایجاد کرده است گفت: مهمترین مولفه سازمانی که با توجه به تغییرات اقتصاد جهانی در سازگاری، بقاء و توسعه بنگاه‌ها می‌تواند موثر واقع شود، سرمایه انسانی سازمان‌ها است.

مدیر مرکز آموزش و پژوهش­‌های توسعه و آینده‌­نگری سازمان مدیریت و برنامه­‌ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از فعالیت­‌های تجاری موفق، ناموفق، حاصل چیدمان صحیح، اشتباه پرسنل بر اساس توانمندی­‌ها و شایستگی افراد است افزود: ارزیابی شایستگی پرسنل جهت کسب، حفظ یک شغل یا سمت بسیار حائز اهمیت و همچنین پیچیده است.

فاطمی ادامه داد: با توجه به اهمیت نیروی انسانی و وجوه متمایزی که در وجود هر انسان وجود دارد، وظیفه دشواری را برعهده کانون‌های ارزیابی قرار داده است، از این رو تجزیه و تحلیل و شناخت هر فرد مورد توجه قرار می‌­گیرد.

مدیر کانون ارزیابی شایستگی مدیران گفت: به همین منظور، بسیاری از سازمان‌های آینده‌نگر، به دنبال طراحی برنامه­‌‏های جدی و منظم استعدادیابی و جانشین‌پروری برای برآورد و تامین نیازهای حال و آینده خود در این زمینه هستند.

فاطمی با اشاره به اینکه بدیهی است اجرای این برنامه‏­ها مستلزم استفاده از فنون ارزیابی قابل اعتمادی است که بتوانند در حوزه‌های استراتژیک مانند منابع انسانی، انتخاب، ارزیابی و توسعه افراد شایسته، توانا و با انگیزه در مشاغل کلیدی سازمان به ارزیابی درست قابلیت‌ها و شایستگی‌های مورد نظر بپردازند، اظهار کرد: برای این منظور تشکیل کانون سنجش و ارزیابی از جمله فرآیندهایی است که در سطح بین­المللی از اعتبار و مقبولیت بالایی برخوردار شده است.

بیشتر بخوانید   ۵۰ بنای تاریخی در خراسان جنوبی مرمت شد

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه­‌ریزی استان خراسان جنوبی در سال ۱۴۰۰ موفق به اخذ مجوز کانون ارزیابی از سازمان امور اداری و استخدامی شده است خاطرنشان کرد: این سازمان موفق به اخذ گواهینامه ۱۰۶۶۷ مربوط به کانون­‌های ارزیابیو توسعه مدیرانشده است.

انتهای پیام/۲۵۰

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها