خیرین مدرسه ساز در خراسان جنوبی از پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساخت و ساز معاف شدند

استاندار خراسان جنوبی بر معافیت خیرین مدرسه ساز از پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساخت و ساز تأکید کرد و گفت: مدارسی که ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت آنها توسط خیرین تأمین می‌شود از پرداخت هزینه‌های انشعاب آب، برق، گاز و … معاف می‌شوند.

به گزارش “پیام خاوران”، جواد قناعت صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، دریافت عوارض ساخت و ساز از خیرین مدرسه ساز را غیر منطقی خواند و اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز که به جهت جبران کاستی‌های فضاهای آموزشی به کمک دولت می‌آیند، باید مورد حمایت قرار بگیرند و از تخفیفات و معافیت‌های ویژه برخوردار شوند.

استاندار خراسان جنوبی با ذکر این نکته که در این زمینه قانون هم داریم متذکر شد: مصوبه آموزش و پرورش، تمکین به این قانون است و لذا خیرین مدرسه ساز از پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساخت و ساز معاف هستند.

قناعت، پروژه مهر را فرصتی مناسب برای معرفی خراسان جنوبی نام برد و گفت: در بحث اجرای پروژه مهر و نواخته شدن زنگ شروع مدارس، بین استان‌ها رقابتی جدی است و هر کس سعی می‌کند در ارائه برنامه‌های خود در رسانه ملی پیشرو باشد.

وی با تأکید بر اینکه زنگ شروع سال تحصیلی جدید در نهبندان نواخته خواهد شد ادامه داد: با توجه به سفر سال ۷۸ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نهبندان و عنایت ویژه دولت به مناطق محروم، باید از این فرصت در آغاز سال تحصیلی حداکثر استفاده را ببریم.

استاندار خراسان جنوبیتصریح کرد: با برنامه‌ریزی مناسب و ارائه برنامه‌هایی درخور توجه، می‌توانیم شرایطی فراهم کنیم که نواخته شدن زنگ شروع سال تحصیلی در خراسان جنوبی در برنامه‌های رسانه ملی، ویژه دیده شود.

قناعت ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان(ع)، خاطرنشان کرد: کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مدیون امام حسین(ع) است. اگر کشور طی این مدت حفظ شده و یک وجب از خاک وطن هم به دست متجاوزان نیفتاده، به این جهت است که کشور به تأسی از امام حسین(ع) در قیام عاشورا، تن به ذلت نداد.

بیشتر بخوانید    2000 کیلوگرم زعفران حمایتی از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد

وی افزود: زمانی که دست مان خالی بود و به لحاظ تجهیزات و امکانات دفاعی شرایط مطلوبی نداشتیم، جلوی تجاوز دشمنان ایستادیم و لذا امروز که به لطف پیشرفت های عالی و خوبی که در ارتش و نیروهای مسلح شاهد هستیم،  هیچ چیزی نمی‌تواند کشور را تهدید کند.

به گفته وی؛ با تدبیر دولت سیزدهم و اجرای جراحی اقتصادی و مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه‌ها، به زودی گردنه سخت مشکلات اقتصادی را هم پشت سر می‌گذاریم و به توفیق خواهیم رسید.

استاندار خراسان جنوبی گفت: مساعدت استانداری و پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای المان مناسب میدان خیرین در مهرشهر بیرجند در راستای تکریم جایگاه خیرین، تأمین اعتبار لازم از محل متمم اعتبارات سفر رئیس جمهور و محرومیت زدایی برای اجرای سالن‌های ورزشی (زمین چمن مصنوعی و فوتبال ساحلی) طرح شهید سلیمانی و معافیت از پرداخت هزینه‌های انشعاب آب، برق، گاز و … در مدارسی که ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت آنها توسط خیرین تأمین می‌شود از جمله مصوبات این جلسه بود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها