بیمه واحدهای پرورش طیور در خراسان جنوبی جدی گرفته شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: بیمه واحدهای پرورش طیور به جهت جلوگیری از خسارت‌های احتمالی ناشی از هر گونه حادثه‌ای جدی گرفته شود.

به گزارش “پیام خاوران”، محمدرضا طالبی ظهر امروز در ستاد استانی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اظهار داشت: متولیان امر در زمینه بیمه واحدهای تخمگذار و گوشتی اقدامات لازم را انجام دهند چراکه بیشترین خسارت‌های ناشی از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سنوات گذشته مربوط به واحدهای پرورش طیوری بوده که بیمه نداشته‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به احتمال شیوع آنفلوانزا در فصل سرد سال متذکر شد: کارشناسان مورد تأیید دامپزشکی با حضور در برنامه‌های مختلف صدا و سیما در راستای معرفی این بیماری، راه‌های انتقال و پیشگیری آن صحبت کنند تا آگاهی بخشی لازم صورت گیرد و بتوانیم از فصل زمستان به خوبی عبور کنیم.

وی تصریح کرد: در راستای ایمن سازی و جلوگیری از ورود پرندگان مهاجر به مراکز پرورش طیور، سازمان جهاد کشاورزی موارد مرتبط با این موضوع را گوشزد کند.

طالبی بیان کرد: یکی از مهمترین راه‌های جلوگیری از ورود پرندگان مهاجر، غیرقابل نفوذ بودن انبارهاست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر نقش آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور در کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با پیگیری‌های لازم در زمینه تخصیص اعتبار، روند تکمیل آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور را تسریع کند.

انتهای پیام / ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر
بیشتر بخوانید   ۱۴ اقامتگاه بومگردی خراسان جنوبی دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها