بیابان لوت و روستای زیبای دهسلم میزبان مسافران در قلب کویر ایران

مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت خراسان جنوبی با بیان اینکه بیابان لوت یکی از پنج اثر ثبت شده جهانی در خراسان جنوبی است که با استان‌های کویری همسایه، کرمان و سیستان و بلوچستان مشترک است گفت: این منطقه اماده بازدید گردشگران داخلی وخارجی است

به‌گزارش ” پیام خاوران “ ، زهرا رضایی ملکوتی صبح امروز در بازدید روستای گردشگری دهسلم اظهارکرد:از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۳۵۰ هزار گردشگر از روستای دهسلم، ریگ یلان و بیابان لوت بازدید کرده‌اند.

وی گفت:: بیابان لوت یکی از پنج اثر ثبت شده جهانی در خراسان جنوبی است که با استان‌های کویری همسایه، کرمان و سیستان و بلوچستان مشترک است.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت خراسان جنوبی  بیان کرد: از ابتدای اسفندماه سال جاری بازدیدهای نوروزی از بیابان لوت، ریگ یلان و روستای زیبای دهسلم که در نزدیکی ریگ یلان قرار دارد، آغاز شده است.

رضایی ملکوتی با اشاره به اینکه ساماندهی پایگاه بیابان لوت، نظافت و آماده‌سازی روستای دهسلم و… را برای ایام نوروز انجام داده‌ایم، ادامه داد: در روستای دهسلم راهنمای گردشگری محلی قرار داده‌ایم که اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را در اختیار مسافران قرار دهد.

او افزود: تلاش ما بر این است که باوجود راهنمایان گردشگری در منطقه، مسافران و گردشگران نوروزی در کویرنورودی ها با مشکلی روبه‌رو نشوند.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه بوم‌گردی‌هایی نیز در روستای دهسلم وجود دارد که می‌تواند انتخاب مناسبی برای اقامت در روستای زیبای کویری باشد، اظهار کرد: نخلستان‌های در حاشیه کویر و در روستای دهسلم صحنه‌های زیبایی را خلق کرده است که موردعلاقه بسیاری از گردشگران است.

رضایی ملکوتی بابیان اینکه در روستا یک بازارچه صنایع‌دستی و سوغات نیز برپا شده است، یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۳۵۰ هزار گردشگر از روستای دهسلم، ریگ یلان و بیابان لوت بازدید کرده‌اند.

بیشتر بخوانید   مهاجرت ۲ خبرنگار صداوسیما به شبکه ضدانقلابی اینترنشنال

او افزود: نه‌تنها برای ایرانیان بلکه برای بسیاری از غیر ایرانیان بازدید از بیابان لوت و روستاهای حاشیه‌ای آن چون دهسلم بسیار جذاب بوده است و در سال‌های قبل از کرونا گردشگران بسیاری از کشورهای های مختلف چون آلمان، چین و… از این منطقه بازدید کرده‌اند.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت خراسان جنوبی گفت: امیدواریم با کاهش شیوع کرونا و … علاوه بر ایرانیان عزیز شاهد بازدید گردشگران کشورهای مختلف از این اثر ثبت شده جهانی باشیم.

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها