تنوع شگفت انگیز حیات وحش خراسان جنوبی در جذب گردشگر

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: تنوع شگفت‌انگیز حیات وحش در استان پهناور خراسان توان بالایی در جذب گردشگران دارد و بستر خوبی برای توسعه گردشگری است.

به گزارش “پیام خاوران“، هادی شاه‌وردی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۶ عکاس مطرح طبیعت، از عکاسان دومین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار با هماهنگی‌های انجام شده با محیط‌زیست از مناطق حفاظت شده استان عکاسی کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: محیط‌زیست خراسان جنوبی دارای قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بالای در حوزه تنوع زیستی و تنوع گیاهی بوده که خود باعث جذب گردشگر و حضور طبیعت دوستان در استان می‌شود.

شاه‌وردی بیان کرد: تنوع شگفت‌انگیز حیات وحش در استان پهناور خراسان توان بالایی در جذب گردشگران دارد و بستر خوبی برای توسعه گردشگری حیات وحش است و می‌توان برای شكوفایی این ظرفیت برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی کرد و توسعه گردشگری حیات وحش به‌منظور افزایش اشتغال پایدار و توانمندسازی جوامع محلی استان می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

وی ادامه داد: اسحاق شرفی، محمدجواد رستمی احمدوندی، بهزاد نخعی، عرفان سامان فر، مسعود شیخ ویسی و بهزاد کاوه با هماهنگی و همکاری محیط‌زیست استان از مناطق حفاظت شده استان عکاسی کردند و ظرفیت‌های بی‌نظیر استان در این حوزه را به تصویر کشیدند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: استان خراسان جنوبی دارای چهار منطقه حفاظت‌شده شاسکوه (در شهرستان‌های قاین و زیرکوه)، درمیان و سربیشه، مظفری (در شهرستان‌های فردوس و بشرویه) و آرک و گرنگ (در شهرستان خوسف) است همچنین سه پناهگاه حیات وحش تالاب کجی نمکزار شهرستان نهبندان، رباط شور واقع در شهرستان‌های فردوس و بشرویه و پناهگاه حیات وحش نایبندان شهرستان طبس در استان قرار دارد.

۱۰ شهرستان خراسان جنوبی مقصد بعدی عکاسان جشنواره ملی عکس میراث ماندگار

بیشتر بخوانید   سرپرست اداره کل امور اداری و مالی استانداری منصوب شد

دبیر جشنواره ملی عکس میراث ماندگار نیز گفت: ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی مقصد بعدی عکاسان جشنواره ملی عکس میراث ماندگار استان است.

وی بیان کرد: عکاسان دومین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار ۵ و ۶ خردادماه جاذبه‌های طبیعت و گردشگری، صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی شهرستان بیرجند را عکاسی کردند.

محمدی افزود: بعدازظهر امروز عکاسان در گروه‌های جداگانه و در قالب سه حوزه طبیعت و گردشگری، صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی (معماری) به ۱۰ شهرستان استان سفر می‌کنند.

دبیر جشنواره ملی عکس میراث ماندگار خراسان جنوبی عنوان کرد: گروه‌های عکاسان شهرستان ۳ تا ۴ نفر هستند و به‌صورت تخصصی سه حوزه طبیعت و گردشگری، صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی (معماری) را عکاسی خواهند کرد.

محمدی بیان کرد: عکاسان تا ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۸ خردادماه فرصت دارند تا عکس‌های خود را به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند و داوری روز جمعه ۹ خرداد انجام خواهد شد. عکاسان هر حوزه می‌توانند از سایر حوزه‌ها هم عکاسی کنند.

انتهای پیام/۱۰۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها