۱۵ اقامتگاه بوم‌گردی در خراسان ‌جنوبی راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی خراسان ‌جنوبی گفت: ۱۵ اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان‌های این استان تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش “پیام خاوران “ حسن رمضانی اظهار داشت : با توجه به استقبال چشمگیر گردشگران از اقامتگاه‌های بوم‌گردی در خراسان جنوبی و ایجاد اشتغال در روستاها همچنین فراهم کردن زمینه فروش محصولات کشاورزی و تولیدات صنایع‌دستی و زمینه‌سازی برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی روستاها، حمایت از طرح‌های ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

وی ساخت و توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی را با توجه به روستاهای هدف گردشگری و مناطق بکر طبیعی در خراسان جنوبی دارای توجیه دانست و اظهار داشت: در چهار سال گذشته ۸۰ واحد اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان‌های استان ایجاد شده که زمینه جذب گردشگران داخلی و خارجی فراوانی را فراهم کرده است.

 

بیشتر بخوانید 

دهکده گردشگری چهارده بیرجند تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

حکم دبیری روستای جهانی خراشاد به فرماندار بیرجند اعطا شد

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی افزود: هرچند شیوع ویروس کرونا بر فعالیت بخش گردشگری اثرات منفی گذاشته و میزان مراجعه‌کنندگان به واحدهای اقامتی را کاهش داده اما ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی با توجه به مختصات جغرافیایی و اقلیمی خراسان جنوبی یک ظرفیت ماندگار است.

وی گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی قبل از شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن در فصول مختلف سال پذیرای مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور و حتی گردشگران خارجی بودند.

 

جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

رمضانی همچنین به وجود چهار اثر ثبت جهانی در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: سه مورد از این آثار شامل بیابان لوت (مشترک بین خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان)، قنات بلده فردوس و حوله‌بافی روستای خراشاد در دولت تدبیر و امید به ثبت جهانی رسید و از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است.

بیشتر بخوانید   پرداخت تسهیلات توسعه واحد‌های فرآوری معدنی در خراسان جنوبی

منبع:ایرنا

انتهای پیام/ ۱۰۱

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها