رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور خبر داد: احیاء هزار واحد کوچک در کشور با همکاری بسیج سازندگی

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشوربا اشاره به تفاهم نامه‌های دولت سیزدهم با بسیج سازندگی کشور از تفاهم نامه اجرای طرح‌های محرومیت زدایی در محلات حاشیه شهر و احیاء هزار واحد کوچک و متوسط و خورد صنعتی با همکاری بسیج سازندگی خبر داد.

به گزارش ” پیام خاوران “؛ سردار محمد زهرایی امروز در جمع نمازگزاران جمعه در مسجد جامع المهدی (عج) بیرجند با بیان اینکه قرارگاه‌های عملیات جهادی از عید امسال کار خود را آغاز کرده اند، اظهار داشت: امسال ۱۶۵ قرارگاه ازجنس عملیات جهادی در دستور بسیج سازندگی است، که سهم خراسان جنوبی ۵ قرارگاه بوده است.

وی گفت: در رزمایش جهادگران فاطمی ۱۴ هزار گروه جهادی با حضور ۱۵۳ هزار جهادگر در کشور در ده روز خدمت رسانی خواهند کرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشوربا بیان اینکه دانش بنیان کردن اقتصاد در حوزه بسیج و سپاه اولویت بسیج سازندگی است که باید به آن توجه شود. تصریح کرد: هم اکنون ۴۲هزار گروه جهادی و ۱۵۳ هزار جهادگر در عرصه‌های مختلف به مردم خدمت رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به جراحی بزرگ اقتصادی دولت سیزدهم افزود: به دنبال حذف مافیا و رسیدن به عدالت اقتصادی است که با وجود مشکلات باید در این زمینه صبر داشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه در اجرای این طرح باید دستگاه‌های اجرایی و نهاد انقلابی همکاری لازم را انجام دهند گفت:دولت باید ظرافت‌ها را در این جراحی در نظر بگیرد تا تبعات اینکار کمتر متوجه مردم شود و منفعت بیشتری به مردم برسد.

سردار زهرایی بسیج سازندگی را تبلور جوهره حرکت انقلاب اسلامی جوانان ایران اسلامی است برشمرد وگفت: این سازمان توانسته با تفکر جهادی در عرصه‌های مورد نیاز و حساس انقلاب اسلامی همچون زدودن چهره محرومیت از مناطق محروم کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارد.

وی به تهیه طرح جامع محرومیت زدایی مردم پایه در بسیج سازندگی اشاره کرد وگفت: با بهره گیری از ظرفیت و توان تشکل‌های مردمی مثل گروه‌های جهادی برای رفع محرومیت کشور، دولت سیزدهم رویکرد خوبی در بحث محرومیت زدایی داشته است.

بیشتر بخوانید   ۵ وقف جدید در شهرستان زیرکوه استان خراسان جنوبی ثبت شد

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به اینکه نقطه هدف ما در محرومیت زدایی داخل کشور و در روستا‌ها است، تصریح کرد: در طرح چهار ساله بسیج سازندگی ۱۰ هزارو۲۸۳ روستا از آب شرب، آب کشاورزی، مسکن محرومین، کارگاهی زیرساخت‌ها اشتغال و جاده بین مزارع برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این گروه‌های جهادی پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، کشاورزی، فرهنگی و رسانه در کنار این گروه‌ها به صورت مکمل در طرح‌های محرومیت زدایی همراهی می‌کنند.

زهرایی با بیان اینکه پارسال ۱۵ هزار و ۲۸۰ طرح محرومیت زدایی در روستا‌های کشور اجرا شده است، اظهارکرد: امسال تفاهم نامه بسیج سازندگی و دولت در بحث آبرسانی با افزایش تعداد روستا‌های تحت پوشش به ۷۱۳۸ روستا رسید.

انتهای پیام//

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها