مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در بیرجند برگزار شد

مراسم بزرگداشت آیت الله شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر صبح امروز با حضور مسئولان و با سخنرانی سردار احمدی فرمانده پیشین سپاه امام علی بن ابیطالب‌ (ع) قم و سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی در مسجد امام حسین (ع) بیرجند برگزار شد.

به گزارش “پیام خاوران“، سردار غلامرضا احمدی صبح امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر که در مسجد امام حسین (ع) بیرجند برگزار شد اظهار داشت: داعش توسط استکبار جهانی تغذیه می‌شد و مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید داشتند اما امروز به برکت نظام و انقلاب و خون شهدایی همچون شهید سلیمانی اقتدار جمهوری اسلامی ایران روز به روز افزون می‌شود و دشمن از این واهمه دارد.

فرمانده پیشین سپاه امام علی بن ابیطالب‌ (ع) قم و سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی بیان کرد: امام خمینی (ره) در زمان جنگ تحمیلی، واجب عینی صادر نکردند اما امروز در مساله جهاد تبیین، واجب عینی صادر شده است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در این نوع از جهاد بر واجب، عینی، قطعی و ضروری بودن آن تاکید دارند که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

احمدی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های اخیر خود فرمودند “هرکسی مردم را از آینده ناامید کند برای دشمن کار کرده است، هر کسی مردم را نسبت به فعالیت‌ها و برنامه‌های دینی بی‌اعتقاد کند برای دشمن کار کرده و هرکسی ایمان مردم را ضعیف کند به سود دشمن کار کرده است چه بخواهد و چه نخواهد”.

وی با اشاره به اظهار تاثر امام خمینی (ره) از مظلومیت شهید بهشتی افزود: تبیین و تعمیق بصیرت در آن زمان با وجود افرادی همچون بنی صدر که حقوق‌بگیر بیگانگان بود کار بسیار دشواری به نظر می‌رسید و افرادی مانند شهید بهشتی که متعهد و موثرتر در انقلاب بودند، بیشتر مورد هدف قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید   تفکیک زباله از مبداء باید از خانواده ها شروع شود

فرمانده پیشین سپاه امام علی بن ابیطالب‌ (ع) قم و سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی یادآور شد: در حادثه پنجم اردیبهشت و واقعه طبس نقش بنی صدر در دست‌اندازی‌ها بر کسی پوشیده نیست و پنتاگون این مساله را با نوکری بنی صدر مدیریت می‌کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: مساله و پرونده حقوق بشر آمریکایی ریشه در ۴۳ سال جنایت در این کشور دارد، آنهایی که می خواستند ۶ ماهه انقلاب اسلامی را نابود کنند به فرموده مقام معظم رهبری مدتها از آن حرف گذشته و جمهوری اسلامی ایران روز به روز بر اقتدارش افزوده می‌شود.

احمدی گفت: از مهمترین تهدیدهای دشمنان براندازی نظام جمهوری اسلامی بود و در دوران دفاع مقدس آمریکای آن روز، اتحاد جماهیر شوروی، ناتو و اتحادیه عرب دست به دست هم دادند تا انقلاب را شکست دهند اما امام راحل به پشتوانه مردم و نصرت الهی آنها را شکست داد.

وی بیان کرد: آمریکای سال ۵۳ که با یک حرکت پرچم تسلیم کشوری را به اهتزار در می‌آورد، امروز از عرش به فرش رسیده و سردار سلیمانی هم به آنها گفت “ملت ایران برای نابودی شما نیاز نیست همین سپاه قدس کافی است”.

فرمانده پیشین سپاه امام علی بن ابیطالب‌ (ع) قم و سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی گفت: کار آمریکا به جایی رسیده که برای مساله عراق یکی از روسای جمهور پرطمطراق اروپایی را قاصد می‌کند که سهم ما پس از ۶ هزار کشته، ۵۰ هزار مجروح و چهار هزار میلیارد دلار هزینه در عراق چیست و سردار سلیمانی در جوابش می‌گوید” شما جز جنایت در عراق انجام ندادید میلیون‌ها عراقی را کشتید و برای آن سهم هم می‌خواهید”.

بیشتر بخوانید   زمان و مکان مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در شهرستان‌های خراسان جنوبی اعلام شد

انتهای پیام /۲۵۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها