نمازعیدقربان در ۲۵ شهر خراسان جنوبی اقامه شد

نماز عیدقربان صبح چهارشنبه جز بیرجند در ۲۵ شهر استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار شد.

به گزارش “ پیام خاوران ” مسول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نمازگزاران این شهرها امروز با رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی همچون رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در  مصلی نماز جمعه شهرها حضور یافته و نماز عید سعید قربان را اقامه کردند.

حجت الاسلام حامد شاهبیکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نماز عید قربان براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ۲۵ شهر استان برگزار شد.

شیوع ویروس کرونا در خراسان جنوبی که حدود ۲ ماه قبل از پیک چهارم کرونا عبور کرد، بار دیگر از تیر ماه روند صعودی به خود گرفته و افزایش موارد مثبت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در هفته‌های اخیر نشانگر شروع خیز پنجم کرونا در این استان است.

براساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌ها از ۲۴ تیر ماه که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، شهرستان‌های نهبندان، بیرجند و طبس در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های فردوس، قاینات، سربیشه و درمیان در وضعیت نارنجی (پرخطر) و بشرویه، زیرکوه، خوسف و سرایان نیز در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند.

با قرمز شدن بیرجند و طبس از اواخر هفته گذشته تعداد شهرستان‌های با وضع قرمز کرونایی در این استان به سه شهرستان افزایش یافت.

منبع : ایرنا

انتهای پیام

دانلود فایل PDF || چاپ خبر
بیشتر بخوانید   بارش پراکنده باران از عصر فردا در خراسان جنوبی

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها